15 listopada 2015 r.

Logo100latmale

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Gościmy dzisiaj przedstawicieli parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego z Piły, gdzie trwa budowa koscioła. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże ks. Aleksandrowi Głombiowskiemu. Przed kościołem ofiary zbierają tamtejsi parafianie – wspomóżmy budowę ich świątyni.
 2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie osób, które złożyły deklarację modlitwy różańcowej rodziców za dzieci. Powstało pięć grup i zachęcamy do włączenia się w kolejne grupy różańcowe.
 3. Niedzielny apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Żywy Różaniec. Zapraszamy!
 4. W poniedziałek zapraszamy młodzież klas drugich gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na comiesięczne spotkanie formacyjne. Odbędzie się ono w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym o godz. 19.00. Informacje dla bierzmowanych są umieszczone na stronie parafialnej.
 5. W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo uzdrowienia. Zapraszamy do modlitwy!
 6. W sobotę, 21 listopada na mszy św. o godz. 18.00 nasz parafialny chór pod wezwaniem świętej Cecylii będzie przeżywał swoją patronalną uroczystość oraz JUBILEUSZ 70-LECIA SWOJEGO ISTNIENIA. Tego dnia odbędzie się wielki zjazd chórzystów ze wszystkich roczników. Zapraszamy wszystkich związanych z naszym chórem na uroczystości.
 7. Również w sobotę przypadają imieniny naszego kanclerza, ks. Janusza Zdolskiego. Z racji zjazdu chóru solenizant odprawi mszę w swojej intencji w dniu miesięcznego wspomnienia NMP Wspomożenia Wiernych, czyli 24 listopada. Polecajmy modlitewnie osobę ks. Janusza.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po mszy św. o godz. 11.00 wystawimy Najświętszy Sakrament, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za publiczne odmówienie tego aktu w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Ostania szansa, aby złożyć wypominki listopadowe za bliskich zmarłych. Przyjmujemy je w kancelarii parafialnej lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie do końca listopada o godz. 17.30. Od pierwszej niedzieli grudnia ruszą również wypominki roczne, które można jeszcze składać w kancelarii parafialnej.
 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o Apokalipsie – księdze, która jest kojarzona z klęskami, a ona niesie pociechę. Również o radykalnych islamistach, wielkości polskich kobiet oraz relacja ze spotkania w naszej parafii w ramach „Kościelnych dziejów Piły” – jak mieszkańcy Piły bronili polskości?
 11. Biuro Radia Maryja organizuje 5 grudnia pielgrzymkę do Torunia w 24. rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w biurze.
 12. Powoli zbliżamy się do wielkiej uroczystościsetnej rocznicy poświęcenia naszego kościoła i zakończenia całego jubileuszowego roku. Główna msza odbędzie się 6 grudnia o godz. 11. Będzie to msza święta po łacinie. Zachęcajmy swoich bliskich i znajomych, którzy kiedyś należeli do tej parafii do wzięcia udziału w uroczystościach.
 13. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy książkę Dariusza Wiśniewskiego, mieszkańca Piły, która jest relacją z jego pielgrzymki do grobu św. Jakuba pt: „Jak zgubić 15 kg napełniając swoją duszę. Moja droga miecza do Santiaago de Compostella”. Pan Dariusz przeszedł w tym roku 775 km drogą św. Jakuba. Polecamy!
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Irena SZMYTKOWSKA, lat 81 z ul. O. M. Kolbe

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»