”Żołnierze batalionu »Zośka« to ideał!”

Środowe spotkanie z autorem Książki Historycznej Roku 2014 zainaugurowało patriotyczne wykłady związane z historią.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

— Bardzo się cieszę jako historyk, że taka książka powstała. W bardzo atrakcyjny i przystępny sposób pokazuje życie tragicznego pokolenia, które musiało walczyć za Polskę, Kościół i wiarę. Nieraz ciężko jest zaproponować młodzieży jakąś historyczną pozycję, a ta publikacja jest chlubnym przykładem, że o dziejach można mówić ciekawie — mówił na wstępie ks. Jarosław Wąsowicz.

Jarosław Wróblewski opowiadał o swojej książce pt. „Zośkowiec”. Bohater publikacji, Henryk Kończykowski ps. „Halicz”, żołnierz Harcerskiego Batalionu „Zośka”, nie mógł przybyć na spotkanie ze względu na stan zdrowia.

— Żołnierze batalionu Zośka to jest dla mnie wielki ideał. Ktoś zapoznał mnie z „Haliczem” i zaczął mi opowiadać o swojej historii — wyjaśniał kulisy powstania książki Wróblewski.

Dziennikarz mówił też, że dzisiejsze pokolenia nie mogą przesądzać o zasadności Powstania Warszawskiego.

— Jest taka moda, której nie do końca rozumiem, podważania Powstania. Zadaje się pytanie, czy to miało sens. A przecież my nie jesteśmy godni, aby oceniać sytuację w jakiej znaleźli się powstańcy.

W ponad godzinnym spotkaniu udział wzięło ponad 50 osób. Na zakończenie autor podpisywał swoje książki.

Poniżej można odsłuchać całego wykładu.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[fancy_images width=”660″ height=”400″] [image]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Spotkanie-z-Jarosławem-Wróblewskim-autorem-książki-Zośkowiec-1.jpg[/image] [image]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Spotkanie-z-Jarosławem-Wróblewskim-autorem-książki-Zośkowiec-3.jpg[/image] [image]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Spotkanie-z-Jarosławem-Wróblewskim-autorem-książki-Zośkowiec-2.jpg[/image] [/fancy_images]