Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Znak tożsamości

Sztandar Salezjanów Współpracowników Piła

Znak tożsamości

Po 40 latach Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników wreszcie doczekało się swojego sztandaru.

Okazją do jego powstania był nie tylko jubileusz SSW, ale także 100-lecie naszego kościoła. Dlatego z jednej strony widnieje logo Współpracowników, informacja o patronie i dacie założenia, a z drugiej ikona Świętej Rodziny i daty: 1915-2015.

— O sztandarze dla naszego stowarzyszenia myślałam już od ponad dziesięciu lat! Na różnych spotkaniach formacyjnych z podziwem patrzałam na wspólnoty z Rumi czy Debrzna, które takie sztandary SSW posiadają. Wreszcie, w jubileuszowym roku udało się sfinalizować ten pomysł — mówi Marta Lubczyńska, koordynatorka pilskiej wspólnoty Współpracowników.

Sztandar wykonała Elżbieta Tocha, hafciarka i artystka z Rumi. Został on ufundowany dzięki datkom sponsorów. Jego poświęcenie miało miejsce w niedzielę, 11 października podczas obchodów 40-lecia stowarzyszenia. Dokonał tego pilski inspektor ks. Marek Chmielewski.

— Sztandar, wywodzący się z dawnych tradycji bojowych, jest oznaką tożsamości oddziału, znakiem jedności pomiędzy oddziałem, a jego wodzem. Ten sztandar ma symbolizować jedność pomiędzy Salezjanami Współpracownikami, a Jezusem i księdzem Bosko — mówił ks. Chmielewski.

» Czytaj również: 40-lecie Salezjanów Współpracowników w Pile»

Chorągiew będzie wykorzystywana podczas większych kościelnych oraz salezjańskich uroczystości. Przepasana czarnym kirem będzie towarzyszyła w ostatniej drodze członków SSW.

©

&

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»