Znak tożsamości

Po 40 latach Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników wreszcie doczekało się swojego sztandaru.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Okazją do jego powstania był nie tylko jubileusz SSW, ale także 100-lecie naszego kościoła. Dlatego z jednej strony widnieje logo Współpracowników, informacja o patronie i dacie założenia, a z drugiej ikona Świętej Rodziny i daty: 1915-2015.

— O sztandarze dla naszego stowarzyszenia myślałam już od ponad dziesięciu lat! Na różnych spotkaniach formacyjnych z podziwem patrzałam na wspólnoty z Rumi czy Debrzna, które takie sztandary SSW posiadają. Wreszcie, w jubileuszowym roku udało się sfinalizować ten pomysł — mówi Marta Lubczyńska, koordynatorka pilskiej wspólnoty Współpracowników.

Sztandar wykonała Elżbieta Tocha, hafciarka i artystka z Rumi. Został on ufundowany dzięki datkom sponsorów. Jego poświęcenie miało miejsce w niedzielę, 11 października podczas obchodów 40-lecia stowarzyszenia. Dokonał tego pilski inspektor ks. Marek Chmielewski.

— Sztandar, wywodzący się z dawnych tradycji bojowych, jest oznaką tożsamości oddziału, znakiem jedności pomiędzy oddziałem, a jego wodzem. Ten sztandar ma symbolizować jedność pomiędzy Salezjanami Współpracownikami, a Jezusem i księdzem Bosko — mówił ks. Chmielewski.

» Czytaj również: 40-lecie Salezjanów Współpracowników w Pile»

Chorągiew będzie wykorzystywana podczas większych kościelnych oraz salezjańskich uroczystości. Przepasana czarnym kirem będzie towarzyszyła w ostatniej drodze członków SSW.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[image_frame style=”framed” align=”center” height=”990″ width=”660″]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Sztandar-Salezjanów-Współpracowników-Piła1.jpg[/image_frame] [image_frame style=”framed” align=”center” height=”990″ width=”660″]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Sztandar-Salezjanów-Współpracowników-Piła-SSW.jpg[/image_frame]