Wieczór wyborczy w Odnowie

Pod czujnym okiem komisji wyborczej w osobie proboszcza parafii, Odnowa w Duchu Świętym wybrała swojego lidera.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Uprawnionych do głosowania było 96 osób. Wybory rozpoczęły się od… żarliwej modlitwy do Ducha Świętego. W pierwszej turze wyłonionych zostało dwanaście osób, w tym trzy z wyraźną przewagą.

Jeden głos zadecydował, że do drugiej tury przeszedł Jacek Arciszewski (a nie Małgorzata Bury) oraz obecna liderka wspólnoty „Nazaret” Odnowy w Duchu Świętym, Irena Baczyńska.

Na początku kandydaci szli łeb w łeb. Po podliczeniu głosów opiekun wspólnoty, ks. Piotr Grzymała ogłosił wynik. Stosunkiem 53:41 zwyciężyła Irena Baczyńska i tym samym została wybrana na kolejną kadencję.

— Przed wyborami modliłam się nie o to, aby być albo nie być dalej liderem, tylko aby wypełniła się wola Pana Boga. Te wybory były dla mnie tym biblijnym runem Gedeona i wybór przyjmuję jak działanie Ducha Świętego — mówi liderka, Irena Baczyńska.

Wybory w Odnowie w Duchu Świętym odbywają się co trzy lata. Dotychczasowa liderka kieruje wspólnotą już od 2002 roku, czyli od 13 lat.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1Me5L8d” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]