Róże dyplomowane

Żywy Różaniec symbolicznie uczcił 100-lecie naszego kościoła. Od zeszłej niedzieli każda z róż jest… dyplomowana!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Podczas październikowej zmiany tajemnic na członków Żywego Różańca czekała niespodzianka. Każdy dostał pamiątkowy, jubileuszowy dyplom.

— Pomysł wpadł mi podczas pielgrzymki do Koszalina. Tam członkowie róż mieli krzyże. Początkowo chciałam uhonorować tych, którzy we wspólnocie są niemalże od początku. Jednakże inni, wytrwali w modlitwie przez długie lata, mogliby poczuć się ominięci. Dlatego dyplom dostał każdy członek — wyjaśnia ideę Krystyna Liberowicz, główna zelatorka.

Na pierwszej stronie dyplomu widnieje wizerunek Matki Bożej Fatimskiej z sanktuarium w Warszawie Ursusie, a z drugiej strony podziękowanie od proboszcza, opiekuna Żywego Różańca.

— Bardzo dużo osób było zadowolonych, że dostali taką pamiątkę. Te dyplomy to, oprócz symbolicznego zaznaczenia jubileuszu kościoła, to także okazja do zrewidowania listy członków — dodaje pani Krystyna.

Główna zelatorka zaprasza także na święto Żywego Różańca, czyli wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, przypadające w środę, 7 października. Po wieczornej mszy odbędzie się procesja różańcowa wokół kościoła.

» Czytaj także: Informacje na temat Żywego Różańca w naszej parafii»

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

Dyplom dla członków Żywego Różańca