Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Nowy tron dla Króla

Tron Pod Monstrancję Piła Święta Rodzina Najświętszy Sakrament 5

Nowy tron dla Króla

Dostaliśmy dzisiaj drugą część prezentu od ministrantów.

To kolejny dar z racji 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Prezent od Liturgicznej Służby Ołtarza to mosiężny, pozłacany tron pod monstrancję. Wykonała go firma z Krakowa – ta sama, u której zrobiona została nowa lampa wieczna.

» Czytaj również: Prezent od ministrantów»

Początkowo ministranci planowali ofiarować tylko lampkę wieczną. Jednakże udało się zebrać więcej pieniędzy, a brakującą kwotę pokrył jeden z ministrantów, inicjator prezentów.

— Bardzo się cieszę z tego przepięknego tronu. Poprzedni, używany w naszej parafii był niski i dodatkowo ozdobiony… smokami! To się nie godziło. Teraz dzięki LSO mamy nowy, barokowy, zdobiony aniołami i wysoki na 29 centymetrów. Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie ma tron godny Króla — nie kryje radości ks. Janusz Zdolski.

Nowy sprzęt liturgiczny zostanie poświęcony i po raz pierwszy użyty 5 listopada, w pierwszy czwartek miesiąca, kiedy to ministranci mają swoją comiesięczną Eucharystię.

©

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»