Nowy tron dla Króla

Dostaliśmy dzisiaj drugą część prezentu od ministrantów.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

To kolejny dar z racji 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Prezent od Liturgicznej Służby Ołtarza to mosiężny, pozłacany tron pod monstrancję. Wykonała go firma z Krakowa – ta sama, u której zrobiona została nowa lampa wieczna.

» Czytaj również: Prezent od ministrantów»

Początkowo ministranci planowali ofiarować tylko lampkę wieczną. Jednakże udało się zebrać więcej pieniędzy, a brakującą kwotę pokrył jeden z ministrantów, inicjator prezentów.

— Bardzo się cieszę z tego przepięknego tronu. Poprzedni, używany w naszej parafii był niski i dodatkowo ozdobiony… smokami! To się nie godziło. Teraz dzięki LSO mamy nowy, barokowy, zdobiony aniołami i wysoki na 29 centymetrów. Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie ma tron godny Króla — nie kryje radości ks. Janusz Zdolski.

Nowy sprzęt liturgiczny zostanie poświęcony i po raz pierwszy użyty 5 listopada, w pierwszy czwartek miesiąca, kiedy to ministranci mają swoją comiesięczną Eucharystię.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span] [image_frame style=”framed” align=”center” height=”990″ width=”660″]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Tron-pod-monstrancję-Piła-Święta-Rodzina-Najświętszy-sakrament-2.jpg[/image_frame] [image_frame style=”framed” align=”center” height=”440″ width=”660″]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Tron-pod-monstrancję-Piła-Święta-Rodzina-Najświętszy-sakrament-3.jpg[/image_frame] [image_frame style=”framed” align=”center” height=”440″ width=”660″]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Tron-pod-monstrancję-Piła-Święta-Rodzina-Najświętszy-sakrament-4.jpg[/image_frame] [image_frame style=”framed” align=”center” height=”440″ width=”660″]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Tron-pod-monstrancję-Piła-Święta-Rodzina-Najświętszy-sakrament-6.jpg[/image_frame] [image_frame style=”framed” align=”center” height=”372″ width=”660″]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Tron-pod-monstrancję-Piła-Święta-Rodzina-Najświętszy-sakrament-1.jpg[/image_frame]