Nasi wśród Odnów w Duchu Świętym z całej Europy

Na Europejskiej Konferencji Charyzmatycznej Piłę reprezentowały cztery członkinie Odnowy w Duchu Świętym.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Zgromadzeni w auli Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przedstawiciele wspólnot Odnowy z całej Europy, a nawet odległych zakątków świata modlili się, by ogień Bożej miłości zapłonął na ziemi.

Spotkanie modlitewno-formacyjne rozpoczęło się od mszy świętej w czwartek, 1 października. Kolejne dni aż do niedzieli, 4 października były błogosławionym czasem przede wszystkim modlitwy, ale także konferencji i warsztatów, które miały pomóc w jeszcze większym zaangażowaniu i lepszej optyce obserwacji codziennego życia, także wspólnotowego.

[image_frame style=”framed” align=”right” height=”220″ width=”300″]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Odnowa-w-Warszawie-na-Europejskiej-Konferencji-Charyzmatycznej-1.jpg[/image_frame]

— Ubogaceni obecnością tak wielu osób, z nawet najbardziej zlaicyzowanych krajów Europy, umocniliśmy się w wierze, że Pan Bóg naprawdę ma dla Europy plan, którego częścią może stać się każdy, jeśli tylko Bożym drogom zechce zaufać — mówi jedna z pilskich uczestniczek.

Dr Mary Healy, która przybyła na kongres specjalnie z USA wskazywała, powtarzając za papieżem, że Kościół jest szpitalem polowym dla współczesnego świata oraz, że każdy chrześcijanin jest powołany do tego, by zagospodarowywać sieroctwo duchowe swoich sióstr i braci, by świadectwem życia prowadzić do Chrystusa każdego potrzebującego.

Dr Johannes Hartl natomiast wskazywał na wolność, która jest jawnym skutkiem i oznaką Królestwa Bożego. Im więcej bojaźni, tym mniej wolności. Dlatego siłą Ewangelii jest uwolnienie, bo Ewangelii nigdy nie brakuje mocy.

Ponieważ jako dzieci Boga nie jesteśmy powołani do życia bezpiecznego, a nadprzyrodzonego, ta wolność wcale nie oznacza wygody. Aby żyć pełnią, z wygody często trzeba zrezygnować.

[image_frame style=”framed” align=”left” height=”220″ width=”300″]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/10/Odnowa-w-Warszawie-na-Europejskiej-Konferencji-Charyzmatycznej-3.jpg[/image_frame]

— W tym miejscu mi osobiście przypominają się słowa św. Jana Pawła II, który powtarzał młodym – musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali. Te słowa przecież, niezależnie od wieku skierowane są do każdego z nas. Każdy potrzebuje głębokiej relacji z Bogiem, na co z kolei wskazywali wszyscy prelegenci, a podkreślił dobitnie abp Kevin McDonald — dodaje członkini Odnowy.

Od Charles’a Witheada uczestnicy kongresu dowiedzieli się, że przywództwo chrześcijańskie jest powołaniem, ale i wyzwaniem, bo mocny przywódca musi mieć serce sługi, o co wcale nie jest łatwo i w naturalny, ludzki sposób przy zderzeniu tych dwóch wymiarów powstaje rozdźwięk. Nie da się nad nim zapanować bez Ducha Świętego.

— Mocy Ducha wzywaliśmy każdego dnia i choć dni wypełnione były po brzegi mocnym słowem, potęgą modlitwy podbudowanej wspaniałą oprawą muzyczną zespołu młodych ludzi z Holandii, to nikt nie był zanadto zmęczony ani zawiedziony.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]