4 października 2015 r.

Logo100latmale

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00, na której wręczymy pamiątkowe dyplomy z racji 100-lecia.

 2. Dziś także o godz. 21.00 apel maryjny przy figurze św. Jana Pawła II na placu Zwycięstwa. Prowadzi Diakonia Muzyczna i ADMA.

 3. W październiku NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17.30 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży. Różaniec po mszy św. o godz. 8.00 prowadzą róże Żywego Różańca.

 4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej. Po każdej Eucharystii ucałowanie relikwii.

 5. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych i msza święta zbiorowa.

 6. W środę obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja różańcowa wokół kościoła.

 7. W sobotę o 17.30 spotkanie modlitewne w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

 8. W przyszłą niedzielę, 11 października obchodzimy 15. Dzień Papieski pod hasłem „PATRON RODZINY”.

  Po każdej mszy św. zapraszamy do oratorium na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście papieskich kremówkach.

  Przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia.

  Na placu przy kościele po każdej mszy św. wspólnotowe śpiewanie pieśni papieskich.

  O godz. 21.00 zapraszamy na apel maryjny ku czci św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

 9. Również w przyszłą niedzielę koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy „JERYCHO RÓŻAŃCOWE”. Wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę nieustanną, 24-godzinną i siedmiodniową modlitwę w intencji naszych rodzin, miasta, Ojczyzny i Kościoła.

 10. Niedziela, 11 października to także święto 40-lecia działalności przy naszej parafii Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Tego dnia podczas uroczystej mszy św. o godz. 11.00 dokonamy wprowadzenia nowego sztandaru salezjańskiej wspólnoty. W uroczystości będą uczestniczyć m.in. zaproszeni byli opiekunowie. Eucharystii przewodniczył będzie ks. inspektor dr Marek Chmielewski. Czytaj więcej»

 11. Dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe w kościele. W przyszłą niedzielę taca remontowo-budowlana, przeznaczona na spłatę poduszek na ławkach. Prosimy nadal o życzliwe wsparcie.

 12. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o różańcu za prześladowanych chrześcijan, o papieżu w Kongresie USA, synodzie poświęconym rodzinie oraz o zjeździe ministrantów z naszej parafii.

 13. W kiosku parafialnym oraz kancelarii można wziąć bezpłatną gazetę NaGłos, w której opisana jest sprawa siostry zamordowanej na dworcu PKP w 1945 roku. Nadal szukamy osób, które cokolwiek wiedzą na temat pochówku lub ekshumacji zakonnicy.

 14. Spotkania grupy teatralno-muzycznej w każdy czwartek o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży. Spotkania prowadzi siostra Renata Polak w sali nr 22. Natomiast w piątek spotkanie chóru parafialnego o godz. 18.00 w sali nr 25.

 15. Kino „Helios” zaprasza na film o Rotmistrzu Pileckim. Pokaz filmu w poniedziałek o 18.30. Cena filmu na hasło „Nazaret” 13 zł.

 16. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy książkę Michała Piekara „Razem przez życie. Poradnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać”.

 17. Dziękujemy za ofiary złożone dziś do puszek na seminarium w Koszalinie.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisław OLECHNOWICZ, lat 58 z al. Niepodległości;
+ Gabriela PAWLIK, lat 63 z ul. Małej;
+ Dariusz KOŚCIELSKI, lat 49 z ul. O. M. Kolbe;
+ Jadwiga SPEK, lat 72 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Tadeusz WIKIEŁ, lat 62 z al. Wojska Polskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»