18 października 2015 r.

Logo100latmale

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj o godz. 14.50 koronką do Miłosierdzia Bożego zakończymy Jerycho różańcowe. Następnie na mszy o godz. 15.00 będziemy przeżywać wielki jubileusz par małżeńskich z odnowieniem przyrzeczeń. Po Eucharystii spotkanie w sali św. Jana Bosko przy weselnym torcie.
 2. Dziś apel maryjny przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa o godz. 21.00. Na to spotkanie modlitewne zaprosiliśmy mieszkańców parafii św. Jana Bosko. Przyjdźmy, aby się wspólnie modlić.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Od nawrócenia do misji”. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na rzecz misji w Gruzji.
 4. Dziękujemy ks. Maciejowi Sarbinowskiemu za dzisiejsze homilie. Ks. Maciej poprowadzi dzisiaj o godz. 19.00 nabożeństwo uzdrowienia w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy!
 5. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dla ogółu wiernych codziennie o godz. 17.30, a dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 6. W poniedziałek zapraszamy młodzież klas drugich gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na comiesięczne spotkanie formacyjne. Odbędzie się ono w kościele o godz. 19.00. Informacje dla bierzmowanych są umieszczone na stronie parafialnej. Zobacz specjalny dział z informacjami dla bierzmowanych»
 7. Zapraszamy na seminaria odrodzenia życia chrześcijańskiego, które rozpoczną się w najbliższy wtorek, 20 października mszą świętą o godz. 18.00.
 8. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w czwartek św. Jana Pawła II. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii naszych świętych Polaków.
 9. W sobotę miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Po wieczornej Eucharystii – hołd maryjny.
 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o modlitwie różańcowej oraz statystyki, jak w sprawach światopoglądowych głosowały w sejmie poszczególne partie.
 11. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych – listopad. Pamiętajmy o wypominkach, które składamy w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne są odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę przed sumą. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 12. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy książkę F. R. Chateaubrianda „Geniusz chrześcijaństwa”.
 13. Dzięki staroście złotowskiemu parafia nasza otrzymała kilkaset płyt z nagraniem wideo z jubileuszowej mszy 100-lecia, która odbyła się w czerwcu br. Płyty można wziąć bezpłatnie dzisiaj w kiosku parafialnym, a w tygodniu w kancelarii. Za dar serdecznie dziękujemy panu staroście Ryszardowi Goławskiemu.
 14. Dzisiaj, 18 października o godz. 19.00 rozpoczynają się rekolekcje dla studentów i nie tylko w kościele akademickim pw. Chrystusa Dobrego Pasterza (kaplica przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych, ul. Złota 1). Potrwają one do środy włącznie.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisław DRATWA, lat 73 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Zofia KRZYSZTOFIAK, lat 81 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Halina MUSIAŁ, lat 66 z pl. Konstytucji 3 Maja;
+ Stanisław JANUSZEWSKI, lat 69 z ul. Boh. Stalingradu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»