11 października 2015 r.

Logo100latmale

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj obchodzimy 15. Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II patron rodziny”. Po każdej mszy św. zapraszamy do oratorium na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście papieskich kremówkach. Przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia. Na placu przy kościele po każdej mszy św. wspólnotowe śpiewanie pieśni papieskich. O godz. 21.00 apel maryjny na pl. Zwycięstwa.
 2. Bezpośrednim przygotowaniem do jubileuszu małżeństw naszej parafii jest modlitwa podczas Jerycha Różańcowego. Jerycho rozpoczyna się dzisiaj koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i mszą św. o godz. 15.00. Wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę nieustanną, siedmiodniową modlitwę. Przychodźmy do naszej świątyni w różnych porach dnia i nocy. Modlitwy w poszczególnych godzinach będą prowadziły wyznaczone osoby. Będziemy polecać Bogu trudne sprawy naszego miasta, ojczyzny i świata. Intencje modlitewne można składać w kaplicy adoracji. Biorąc udział w godzinnej modlitwie Jerycha możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jerycho różańcowe zakończy się w przyszłą niedzielę koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50.
 3. Dzisiaj również Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników obchodzi 40. rocznicę powstania. O godz. 11.00 uroczysta msza św. dziękczynna, podczas której dokonamy wprowadzenia sztandaru. Eucharystii będzie przewodniczył ks. inspektor Marek Chmielewski. Czytaj więcej»
 4. Dziękujemy ks. Jackowi Brakowskiemu za zapoznanie nas z życiem błogosławionej Alexandriny da Costa, która od wtorku będzie patronką salezjanów współpracowników. Jej relikwie wprowadzimy do parafii we wtorek na mszy św. o godz. 18.00. Zaraz po tej mszy św. odbędzie się koncert światowej sławy zespołu „Violin” Małgorzaty i Mariusza Stankiewiczów.
 5. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dla ogółu wiernych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 6. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile obchodzi jubileusz 70-lecia. Z tej racji w najbliższą środę o godz. 9.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji o zdrowie i potrzebne łaski dla byłych i obecnych pracowników, nauczycieli, uczniów i absolwentów szkoły.
 7. Także w środę, 14 października rusza trzecia edycja „Kościelnych dziejów Piły”. Wykład na temat życia religijnego w obozie jenieckim w Schneidemühl w latach 1914-1919 przedstawi Maciej Usurski z Muzeum Stanisława Staszica. Prelekcja – tradycyjnie – o godz. 19. w sali św. Jana Bosko. Czytaj więcej»
 8. W czwartek nabożeństwo uzdrowienia. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00. Ten dzień przeżywany jest również jako Dzień Dziecka Utraconego. Z tej racji w sobotę, 17 października o godz. 12.00 odbędzie się msza święta w kościele pw. św. Jana Bosko w Pile, a po niej ceremonia przy Pomniku Dzieci Utraconych na cmentarzu komunalnym.
 9. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy książkę M. Kwiek „Mały poradnik życia rodzinnego”.
 10. Już za tydzień z racji 100-lecia kościoła jubileusz par małżeńskich. O godzinie 15.00 msza święta z odnowieniem przyrzeczeń, a po niej spotkanie w sali św. Jana Bosko przy weselnym torcie. Do środy jest jeszcze możliwość zgłoszenia swojego małżeństwa do udziału w jubileuszu.
 11. Już dzisiaj zapraszamy na seminaria odrodzenia życia chrześcijańskiego, które rozpoczną się 20 października mszą świętą o godz. 18.00.
 12. Od 18 do 21 października o godzinie 19.00 w kościele akademickim pw. Chrystusa Dobrego Pasterza na os. Górnym odbędą się rekolekcje akademickie pt. „Przestrzeń spotkania”. Rekolekcje poprowadzi ks. Wacław Grądalski.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Regina GRABOWICZ, lat 82 z Koszalina;
+ Mieczysław ANCUTA, lat 88 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Antoni WIERZCHOWSKI, lat 81 z ul. Sikorskiego;
+ Henryk ROZPŁOCH, lat 63 z ul. Boh. Stalingradu
oraz radczyni Stowarzyszenia ADMA + Teresa JAMRÓZ, lat 67 z ul. Żeleńskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»