Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Wracają patriotyczne spotkania z historią

Jarosław Wróblewski Zośkowiec Książka

Wracają patriotyczne spotkania z historią

Pilscy Patrioci zapraszają na spotkanie z autorem książki „Zośkowiec”, Jarosławem Wróblewskim.

Pierwsze powakacyjne patriotyczne spotkanie odbędzie się w środę, 30 września o godz. 19. w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym przy naszej parafii.

Gościem będzie autor Książki Historycznej Roku 2014, czyli Jarosław Wróblewski. Książka „Zośkowiec” jest opowieścią o Henryku Kończykowskim pseudonim „Halicz”, który był żołnierzem Harcerskiego Batalionu „Zośka”.

„Halicz” wspomina dramatyczne wydarzenia, których był uczestnikiem. Wydarzenia, o których można przeczytać w podręcznikach historii. Dzięki niemu można je poznać z pierwszej ręki. To książka nie tylko o „Zośkowcu”, to także książka o Polsce.

W publikacji znajdują się wspomnienia z dzieciństwa i przedwojennej Warszawy, ale także z późniejszego czasu wojny, konspiracyjnej walki czy akcji „małego sabotażu” i udziału w Powstaniu Warszawskim. Wspomnienia ilustrują fotografie z rodzinnych zbiorów „Halicza”, po raz pierwszy publikowane zdjęcia ze Starego Miasta z okresu Powstania Warszawskiego, a także nieznane dotychczas dokumenty z archiwum IPN.

Wstęp na spotkanie z autorem książki jest bezpłatny. Organizatorem jest nasza parafia oraz Pilscy Patrioci i Młodzież Wszechpolska Piła.

©

&

Zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach!Tym razem naszym gościem będzie Pan Jarosław Wróblewski, autor książki "…

Posted by Pilscy Patrioci on 15 września 2015

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»