Wielki zjazd ministrantów

Zaproszeni są wszyscy ci, którzy na przestrzeni lat służyli przy ołtarzu w naszym kościele.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

Zjazd ministrantów organizowany jest z racji 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Jak mówią organizatorzy, dawno takiego zjazdu nie było, więc jubileusz jest okazją, aby mogli spotkać się byli i obecni członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza.

— To także pokazanie, że służba Bogu przy ołtarzu pomaga w rozwoju człowieka. Jest to również szansa, aby „zareklamować” bycie ministrantem — wyjaśnia ks. Piotr Pączkowski, opiekun ministrantów.

[pullquote2 align=”right” cite=”Pieśń wybrana na zjazd ministrantów”]Błogosław Panie nas,
na pracę i znojny trud,
Wszak Tyś sam wybrał nas,
by Cię poznał
I wielbił świat
Alleluja!
[/pullquote2]

Rozpoczęcie zjazdu w sobotę 26 września mszą świętą o godz. 18. Po niej, ok. godz. 19.30 będzie spotkanie w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym.

Dzień później, w niedzielę, 27 września również będzie Eucharystia. Tym razem o godz. 11, a przewodniczyć jej będzie inspektor ks. Marek Chmielewski. Po mszy ministranci zrobią sobie wielkie wspólne zdjęcie przy ołtarzu.

Na niedzielę zaplanowany jest także poczęstunek (ok. 12.15) w sali św. Jana Bosko.

— Spotkanie braterskie przy kawie i ciastku to dobra okazja, aby powspominać, zobaczyć co się zmieniło u kolegów — dodaje ks. Pączkowski.

Na zjazd zaproszeni są wszyscy, którzy tu służyli lub nadal służą przy ołtarzu. Zaproszenia zostały rozesłane do księży opiekunów oraz tych kapłanów, którzy byli ministrantami i odpowiedzieli na głos powołania kapłańskiego bądź zakonnego.