Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Wielki zjazd ministrantów

Ministranci Piła Święta Rodzina Liturgiczna Służba Ołtarza

Wielki zjazd ministrantów

Zaproszeni są wszyscy ci, którzy na przestrzeni lat służyli przy ołtarzu w naszym kościele.

Zjazd ministrantów organizowany jest z racji 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Jak mówią organizatorzy, dawno takiego zjazdu nie było, więc jubileusz jest okazją, aby mogli spotkać się byli i obecni członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza.

— To także pokazanie, że służba Bogu przy ołtarzu pomaga w rozwoju człowieka. Jest to również szansa, aby „zareklamować” bycie ministrantem — wyjaśnia ks. Piotr Pączkowski, opiekun ministrantów.

Błogosław Panie nas,
na pracę i znojny trud,
Wszak Tyś sam wybrał nas,
by Cię poznał
I wielbił świat
Alleluja!
– Pieśń wybrana na zjazd ministrantów

Rozpoczęcie zjazdu w sobotę 26 września mszą świętą o godz. 18. Po niej, ok. godz. 19.30 będzie spotkanie w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym.

Dzień później, w niedzielę, 27 września również będzie Eucharystia. Tym razem o godz. 11, a przewodniczyć jej będzie inspektor ks. Marek Chmielewski. Po mszy ministranci zrobią sobie wielkie wspólne zdjęcie przy ołtarzu.

Na niedzielę zaplanowany jest także poczęstunek (ok. 12.15) w sali św. Jana Bosko.

— Spotkanie braterskie przy kawie i ciastku to dobra okazja, aby powspominać, zobaczyć co się zmieniło u kolegów — dodaje ks. Pączkowski.

Na zjazd zaproszeni są wszyscy, którzy tu służyli lub nadal służą przy ołtarzu. Zaproszenia zostały rozesłane do księży opiekunów oraz tych kapłanów, którzy byli ministrantami i odpowiedzieli na głos powołania kapłańskiego bądź zakonnego.

 1. Piotr Pączkowski
  Piotr Pączkowski23 września 2015

  Droga Pani Iwono. Z radością oczekujemy na Pani męża w sobotę i niedzielę. Miejsca nie zabraknie. To jest uroczystość dla wszystkich ministrantów a to że na zdjęciu są tylko młodsi to przypadek Raczej większość będzie właśnie starszych. Te karty które służą za zaproszenia otrzymają wszyscy którzy będą. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia.

 2. ks. Janusz Zdolski SDB
  ks. Janusz Zdolski SDB22 września 2015

  Szanowni Państwo,

  tak jak jest napisane w ostatnim zdaniu informacji:

  „Zaproszenia zostały rozesłane do księży opiekunów oraz tych kapłanów, którzy byli ministrantami i odpowiedzieli na głos powołania kapłańskiego bądź zakonnego.”.

  Proszę zrozumieć, że po tylu latach jest bardzo trudno imiennie dotrzeć do każdego ministranta! I pozwolę sobie zacytować znów powyższą informację w pierwszym zdaniu:

  Zaproszeni są wszyscy ci, którzy na przestrzeni lat służyli przy ołtarzu w naszym kościele..

  Po to publikujemy taką informację na stronie, dajemy w ogłoszeniach duszpasterskich (nie tylko w naszej parafii), aby dotrzeć do wszystkich dawnych ministrantów, szczególnie do tych, z którymi kontakt się urwał.

  Zapewniam, że nie będzie rezerwacji ławek. I wszyscy są zaproszeni!!!

 3. Iwona Biercewicz
  Iwona Biercewicz22 września 2015

  Mój mąż był również w latach siedemdziesiątych ministrantem. Opiekunem był ks. J. Michurski. No i niestety zaproszenia nie dostał bo opiekun nie żyje. Myślę, że pomysł z zaproszeniami wielce nietrafiony. Z tego co widzę jubileusz będą świętować młodsi ministranci, a starsi mogą przyjść i popatrzyć z ostatnich ławek, bo te bliższe będą zajęte dla wyróżnionych. Z przykrością pozdrawiam.

 4. Czesław
  Czesław21 września 2015

  Byłem ministrantem tej parafii kiedy prowadził ministrantów kś. Józef Michurski,potem kś, Szulczyński, W latach 1970 – 1976 byłem w Salezjańskim Seminarium, lecz nie wyszło, więc otakich się nie pamięta. Zaproszenia żadnego nie dostałem. Jest mi przykro.
  Mieszkam na osiedlu Górnym.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»