Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Świętuj rocznicę sakramentu małżeństwa

Rocznica ślubu Piła Jubileusz Kościoła Rocznica Małżeństwa

Świętuj rocznicę sakramentu małżeństwa

Skoro nosimy wezwanie Świętej Rodziny to i nie może zabraknąć uroczystego świętowania z rodzinami i parami małżeńskimi.

Wielki jubileusz sakramentu małżeństwa par z naszej parafii to jeden z wymiarów obchodów 100-lecia poświęcenia kościoła. Wspólne świętowanie odbędzie się 18 października. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 15.

— Na mszy będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po niej zapraszamy wszystkich na wielki, ślubny tort. Każda z par otrzyma również ciekawy upominek — informuje ks. Janusz Zdolski.

Jaki to jest upominek – tego ks. Janusz zdradzić na razie nie chce. — To jest coś wyjątkowego — dodaje.

Prezentów przygotowanych została setka. Do dziś spośród zaproszonych, którzy obchodzą 25-, 50-, i więcej lecie swojego sakramentu małżeństwa, swój udział potwierdziło zaledwie 35 osób.

Dlatego nasze zaproszenie rozszerzamy na inne pary małżeńskie, które chcą wraz z nami świętować kolejną rocznicę ślubowania miłości przed Panem Bogiem. Wystarczy zgłosić się do kancelarii parafialnej, telefonicznie lub e-mailem, a my przygotujemy imienne zaproszenie, które będzie „wejściówką” na uroczystości — zachęca do wzięcia udziału ks. Zdolski.

Tego dnia, po wspólnym jubileuszu, o godz. 19. zaplanowane jest także nabożeństwo dziękczynno-błagalne w intencji rodzin. Poprowadzi je specjalnie zaproszony na tę okazję ks. Maciej Sarbinowski SDB.

©

&

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»