Świętuj rocznicę sakramentu małżeństwa

Skoro nosimy wezwanie Świętej Rodziny to i nie może zabraknąć uroczystego świętowania z rodzinami i parami małżeńskimi.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wielki jubileusz sakramentu małżeństwa par z naszej parafii to jeden z wymiarów obchodów 100-lecia poświęcenia kościoła. Wspólne świętowanie odbędzie się 18 października. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 15.

— Na mszy będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po niej zapraszamy wszystkich na wielki, ślubny tort. Każda z par otrzyma również ciekawy upominek — informuje ks. Janusz Zdolski.

Jaki to jest upominek – tego ks. Janusz zdradzić na razie nie chce. — To jest coś wyjątkowego — dodaje.

Prezentów przygotowanych została setka. Do dziś spośród zaproszonych, którzy obchodzą 25-, 50-, i więcej lecie swojego sakramentu małżeństwa, swój udział potwierdziło zaledwie 35 osób.

Dlatego nasze zaproszenie rozszerzamy na inne pary małżeńskie, które chcą wraz z nami świętować kolejną rocznicę ślubowania miłości przed Panem Bogiem. Wystarczy zgłosić się do kancelarii parafialnej, telefonicznie lub e-mailem, a my przygotujemy imienne zaproszenie, które będzie „wejściówką” na uroczystości — zachęca do wzięcia udziału ks. Zdolski.

Tego dnia, po wspólnym jubileuszu, o godz. 19. zaplanowane jest także nabożeństwo dziękczynno-błagalne w intencji rodzin. Poprowadzi je specjalnie zaproszony na tę okazję ks. Maciej Sarbinowski SDB.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[image_frame style=”border” align=”center” title=”Takie zaproszenia wysłaliśmy parom małżeńskim” width=”660″ height=”933″]http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/09/zapro-jubileusze.jpg[/image_frame]