Odważnie modlili się koronką na ulicy

„Popaprańcy”, „sekta”, „ave szatan”, „won do kościoła” — takich epitetów nasłuchali się modlący na centralnym skrzyżowaniu w Pile.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

To była szybka akcja. Dziesięć minut wystarczyło, aby z ulic Piły popłynęła do nieba prośba o pokój na świecie. Przystanięcie na chodniku, różaniec w dłoń i punktualnie o 15. modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. I to aż na 19 pilskich skrzyżowaniach!

Na centralnym z nich, przy al. Piastów i ul. 1 Maja modliła się grupa ponad 30 osób. Wśród nich pani Alicja Lewandowska.

— Jestem tutaj co roku, bo modlitwa to potężna broń. Bożemu Miłosierdziu polecałam sprawy naszego miasta, Ojczyzny i świata. Nie wstydzę się swojej wiary i nie chcę jej zamknąć tylko w kaplicy. Może tutaj na ulicy zainteresują się inni, zapytają dlaczego tu stoimy, przyłączą się — wyraża nadzieję pani Alicja.

Zainteresowanie było, ale nie zawsze takie jakiego oczekiwali modlący się. Młodzi nie przebierali w epitetach, gdy widzieli grupkę osób z różańcem w dłoni. Starsi popatrzyli, pomruczeli coś pod nosem i przeszli dalej.

— Ja się tym zupełnie nie przejmuję! Alleluja i do przodu! W końcu tam gdzie się dzieje dużo dobra, tam i szatan szaleje — uważa Krzysztof Kwiatkowski, który podczas modlitwy trzymał duży obraz „Jezu ufam Tobie”.

— Nawet moi synowie mówili mi: „po co tam idziesz?, przecież możesz modlić się w kościele”. Wyjście na ulice miasta z modlitwą na ustach to świadectwo wiary. I my musimy pokazywać i przekazywać ją innym. Bo jak wiadomo wiara bez uczynków staje się martwa — mówi pan Krzysztof.

Dodaje również, że koronka to wielki oręż na nasze czasy. — Bóg tę modlitwę przekazał przez naszą siostrę Faustynę. I my jako Polacy powinniśmy to najbardziej docenić i wyjść z kościołów — kończy.

W akcję modlitwy koronką na ulicach Piła włączyła się już po raz szósty. W tym roku wierni modlili się nie tylko na rondach i skrzyżowaniach, ale też obok przydrożnych krzyży i kościołów. W każdym z 19 miejsc było od 10 do 40 osób.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1OCtNcZ” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

[fancy_amp]