27 września 2015 r.

Logo100latmale

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj ostatni dzień zjazdu ministrantów naszej parafii i ich opiekunów. Zakończenie spotkań na mszy św. o godz. 11.00.

 2. Także dziś jeszcze apel maryjny o godz. 21.00 prowadzony przez Żywy Różaniec. W październiku niedzielne apele maryjne będą przy figurze św. Jana Pawła II na placu Zwycięstwa.

 3. Dziękujemy państwu Rogala za dzisiejsze świadectwo wiary i modlitwy. Każdy, kto pragnąłby przynależeć do wspólnoty różańcowej modlącej się za dzieci może zapisać się przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

 4. W tym tygodniu pamiętajmy o świętych naszego Kościoła: we wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę wspomnienie św. Hieronima; w czwartek św. Tereski od Dzieciątka Jezus; w piątek św. Aniołów Stróżów; w niedzielę św. Franciszka z Asyżu (odpust w Stobnie).

 5. W poniedziałek o godz. 15.00 włączmy się w międzynarodową akcję odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniach ulic w intencji pokoju na świecie. Szczegółowe informacje na plakatach. Czytaj więcej»

 6. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o 17.30.

 7. Również w środę, 30 września o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko spotkanie patriotyczne z Jarosławem Wróblewskim, autorem książki „Zośkowiec”. Wstęp wolny. Czytaj więcej»

 8. Od czwartku przez cały październik NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dla ogółu wiernych codziennie o godz. 17.30, a dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Różaniec po mszy św. o godz. 8.00 będą prowadziły poszczególne róże Żywego Różańca.

 9. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 różaniec i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin, następnie wieczorna Eucharystia w intencji LSO i Straży Honorowej.

  I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30; dla młodzieży oraz wszystkich osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania (trzy roczniki) wraz z rodzicami nabożeństwo I piątku z okazją do spowiedzi o godz. 19.00. Po nabożeństwie obowiązkowe spotkanie informacyjne.

  I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 8.00.

 10. Na stronie internetowej naszej parafii jest opublikowany artykuł o Słudze Bożej s. Ksawerii Rohwedder CSC, która została zamordowana w listopadzie 1945 r. przez radzieckiego żołdaka na dworcu w Pile. Siostra została pospiesznie pochowana w przydworcowym ogródku. Gdyby ktoś cokolwiek wiedział na temat pochówku lub ekshumacji zakonnicy proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Czytaj więcej»

 11. I Liceum Ogólnokształcące w Pile im. M. Skłodowskiej-Curie obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia. Z tej racji w najbliższą sobotę, 3 października o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji o zdrowie i potrzebne łaski dla byłych i obecnych pracowników, nauczycieli, uczniów i absolwentów liceum.

 12. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. głos w dyskusji – dlaczego uchodźcy właśnie teraz masowo ruszyli do Europy?, o modlitwie do świętego Michała Archanioła i dodatek – obrazek z tą modlitwą.

 13. W kinie „Helios” odbędzie się jeszcze we wtorek projekcja filmu „Czy naprawdę wierzysz?” o godz. 19.30. Natomiast w środę o 19.30 i czwartek o godz. 10.00 projekcja filmu o Rotmistrzu Pileckim. Ceny biletu na hasło „Nazaret” po 13 zł. Polecamy!

 14. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy książki: „Kim jesteś Boże?” Wunibalda Muller oraz „Czarne karty Kościoła” Vittorio Messori.

 15. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, na której wręczone zostaną pamiątkowe dyplomy.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Halina WIRA, lat 94 z ul. O. M. Kolbe;
+ Cecylia ROGOZIŃSKA, lat 88 z ul. Śródmiejskiej;
+ Elżbieta JAMRÓZ, lat 76 z ul. Okrzei;
+ Kazimiera LEWICKA, lat 91 z ul. Towarowej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»