20 września 2015 r.

Logo100latmale

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Jak widzimy i czujemy na ławkach naszego kościoła – zgodnie z życzeniem wielu parafian – pojawiły się poduszki. Wierzymy, że dzięki ofiarności, której się polecamy, uda nam się spłacić koszt ich wykonania. Za wszystkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj przeżywamy UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ SKRZATUSKIEJ. Msza odpustowa o godz. 12.00. Z racji uroczystości w Skrzatuszu dziś nie będzie apelu maryjnego.
 3. W tym tygodniu pamiętajmy o świętych naszego Kościoła: w poniedziałek przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w środę wspomnienie św. o. Pio; w piątek bł. Władysława z Gielniowa.
 4. W środę Caritas parafialna będzie wydawała napoje w godz. od 9.00 do 14.00.
 5. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 6. W czwartek miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po wieczornej mszy św. hołd maryjny.
 7. W ramach jubileuszu naszego kościoła w przyszłą sobotę i niedzielę odbędzie się zjazd ministrantów wszystkich roczników. Zapraszamy wszystkich, którzy służyli i służą przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Uroczystości rozpoczną się w najbliższą sobotę mszą św. o godz. 18.00. Po mszy św. odbędzie się spotkanie ministrantów w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym. Zakończenie spotkań w niedzielę na mszy św. o godz. 11.00. Czytaj więcej»
 8. Nadal zachęcamy pary małżeńskie do zgłaszania się na wielki jubileusz par małżeńskich z odnowieniem przyrzeczeń, tortem i upominkami. Odbędzie się on w niedzielę, 18 października. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej, telefonicznie lub przez internet.
 9. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do USA i na Kubę, o nowych zasadach orzekania o nieważności małżeństwa oraz o założycielce Podwórkowych Kółek Różańcowych Magdzie Buczek.
 10. W kinie „Helios” odbędą się projekcje filmu „Czy naprawdę wierzysz?”. Film jest drugim dziełem reżysera znanego filmu „Bóg nie umarł”, który w Pile obejrzało ponad 1650 osób. Projekcje do środy włącznie o godz. 15.00. Polecamy!
 11. Zachęcamy do skorzystania z biblioteki „Świętej Rodziny”, która jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy nowość wydawniczą – dzieło Władysława Reymonta pt. „Pielgrzymka do Jasnej Góry”.
 12. Informujemy, że w sobotę papież Franciszek przyjął rezygnację bp Pawła Cieślika z funkcji sufragana diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w związku z osiągnięciem przez biskupa wieku emerytalnego. Czytaj więcej»
 13. We wtorek, 22 września przy sklepie Intermarche ul. Wyspiańskiego 35 w Pile będzie stał Mammobus. Każda Pani, która otrzymała zaproszenie na mammografię proszona jest o zgłoszenie się do badania.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jadwiga KILICHOWSKA, lat 89 z ul. Sikorskiego;
+ Józef ZIĘCIK, lat 85 z al. Piastów;
+ Barbara CZACHAROWSKA, lat 70 z ul. Towarowej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»