Można już zamawiać intencje na 2016 rok. Także przez internet

— Lepiej się pośpieszyć — mówi ks. Janusz Zdolski, kanclerz.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Najbliższy wolny termin wieczornej mszy świętej jest dopiero pod koniec października tego roku. A jeśli ktoś chce zamówić mszę na niedzielę to dopiero w grudniu i to w godzinach przedpołudniowych.

Została więc przygotowana zawczasu księga intencji na rok 2016 r.

— Eucharystia to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować np. w urodziny, imieniny, rocznicę sakramentu małżeństwa itp. Dobrze jest też modlić się również za zmarłych w kolejne rocznice śmierci. Nie warto zostawiać kwestii zamówienia mszy na ostatnią chwilę. Wówczas dzień danej rocznicy może być już zajęty — zaznacza ks. Zdolski.

Dodaje też, że w przypadku nagłej sytuacji np. wypadku lub nagłego pogorszenia zdrowia mszę świętą można zamówić z dnia na dzień.

Intencję mszy świętej zamawia się w kancelarii parafialnej. Od niedawna można to zrobić również przez internet np. [email_link email=”parafia@swietarodzina.pila.pl” target=”blank”]e-mailem[/email_link] lub poprzez media społecznościowe takie jak [fancy_link link=”https://www.facebook.com/ParafiaSwietejRodziny” target=”blank”]Facebook[/fancy_link] lub [fancy_link link=”https://twitter.com/SwietaRodzina” target=”blank”]Twitter[/fancy_link]. Wystarczy napisać intencję i preferowany termin, a my odpiszemy czy jest to możliwe. Potwierdzenie zamówienia mszy możemy wysłać pocztą.

— Z takiej możliwości korzysta z roku na rok coraz więcej osób. Są też osoby, które przychodzą z kartką do kancelarii i rezerwują terminy na cały rok. Cieszy mnie to, że sporo ludzi wie, jak bardzo ważna jest msza święta! Znam sporo rodzin, u których żadna familijna uroczystość nie może obejść się bez Eucharystii. To bardzo piękne i miłe Panu Bogu — informuje salezjanin.

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]