Biblia na wesoło i na poważnie

Za nami trzecia edycja Wakacyjnej Szkoły Biblijnej z o. Jose Maniparambilem.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Konferencje odbywały się od 15 do 17 sierpnia w sali św. Jana Bosko. W sumie uczestniczyło w nich ok. 100 osób nie tylko z Piły, ale i z całej Polski. Tak jak w poprzednich latach, organizatorem spotkań była Odnowa w Duchu Świętym „Nazaret”.

— Czuję się studentką „pełną gębą”, bo w szkole biblijnej, prowadzonej przez o. Maniparambila uczestniczę za każdym razem. Takiego nauczania bardzo potrzebujemy! Przecież nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa — opowiada o swoich powodach uczestnictwa Krystyna Kicińska, weteranka rekolekcji.

W tym roku indyjski biblista przybliżał zawiłości Ewangelii św. Łukasza. Rekolekcjonista zwracał uwagę na szczegóły, które często mogą umknąć uwadze wiernych, a są bardzo ważne w odbiorze Pisma Świętego.

— Warto, nawet w wakacje, szkolić się i przejść wspólnie przez meandry Biblii. Ojciec Jose to bardzo pogodny i radosny człowiek, aż chce się go słuchać! — dodaje pani Krystyna.

Konferencje były prowadzone w języku angielskim i tłumaczone na język polski. To jednak nie przeszkadzało zauważyć ciekawy styl mówienia o. Maniparambila.

— Mimo, że jest to cały dzień wykładów to człowiek słucha z wielkim zaciekawieniem. Biblista opowiada o Piśmie Świętym często przywołując jakieś anegdoty z własnego życia. Jest więc i na wesoło i na poważnie — mówi Małgorzata Bury, która od lat należy do pilskiej Odnowy w Duchu Świętym.

Oprócz rekolekcji zamkniętych w kościele odbywały się także nauki dla ogółu wiernych, połączone z nabożeństwami uzdrowienia, uwielbienia i dziękczynienia. Świątynia wypełniała się niemal po brzeg!

Jak zapowiadają organizatorzy, także w przyszłym roku odbędzie się Wakacyjna Szkoła Biblijna. Od 14 do 17 sierpnia 2016 roku będzie można bliżej poznać Ewangelię św. Jana.

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1PxxLkF” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]