23 sierpnia 2015 r.

Logo100latmale

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy swoim sercem i zaangażowaniem wsparli kolonie dla dzieci z Wileńszczyzny. Dzieci są bardzo wdzięczne i szczęśliwe, że mogły spędzić wakacje w naszej wspólnej Ojczyźnie. Czytaj więcej»
  2. Jutro miesięczne wspomnienie NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH oraz święto św. Bartłomieja, apostoła. O godz. 18.00 msza święta w intencji członków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych, a po niej HOŁD MARYJNY. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli NMP do wspólnej modlitwy.
  3. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
  4. W środę, 26 sierpnia będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze św. o godz. 6, 7, 8 i 18. Podczas każdej mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Apel maryjny o godz. 21.00 z procesją wokół kościoła z obrazem Czarnej Madonny. Przynieśmy ze sobą świece.
  5. W kolejnym odcinku internetowego, wakacyjnego cyklu „Z kart kronik” można zobaczyć zdjęcia z dawnych procesji Bożego Ciała w Pile. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii! Zobacz tutaj»
  6. Zachęcamy do skorzystania z biblioteki „Świętej Rodziny”, która jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00.
  7. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o Wakacyjnej Szkole Biblijnej, która odbyła się przy naszej parafii oraz o książce „O naśladowaniu Chrystusa”. W przyszłym tygodniu do tygodnika zostanie dołączona płyta z nagraniem tego dzieła.
  8. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę rodzin do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Termin: 3 września, Koszt: 50 zł. Informacje i zapisy pod nr tel.: 535 990 560.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan BUDNIOK, lat 81 z al. Wojska Polskiego;
+ Anna SANECKA, lat 73 z ul. Towarowej;
+ Maria KAROLEWICZ, lat 90 z ul. Dzieci Polskich;
+ Jadwiga DOLIGAŁA, lat 49 z ul. Towarowej;
+ Bronisław CIEŚLEWICZ, lat 74 z ul. Towarowej;
+ Sabina SZMAJEWSKA, lat 88 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Gertruda BOGUSŁAWSKA, lat 74 z pl. Zwycięstwa;
+ Agata KUTZ, lat 46 z ul. Paderewskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»