2 sierpnia 2015 r.

Logo100latmale

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś jest dzień, kiedy do naszej parafii wprowadzamy relikwie bł. księcia Augusta Czartoryskiego, salezjanina, wielkiego Polaka i patrioty. Uroczysta msza, na której powitamy relikwie o godz. 11.00. Do końca sierpnia zachęcamy do obejrzenia wystawy o błogosławionym salezjaninie. Dziękujemy misjonarzowi z Argentyny ks. Czesławowi Nenikowskiemu za przybliżenie postaci bł. Augusta Czartoryskiego.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.00.
 3. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych i msza święta zbiorowa.
 4. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 5. Od środy rozpoczynamy nowennę do św. ojca Maksymiliana Kolbe. Będzie ona odprawiana na każdej mszy św. Jest to duchowe przygotowanie do wspomnienia tego świętego, które obchodzimy 14 sierpnia. Już dziś – zapraszamy na godz. 20.30 na apel maryjny przy krzyżu i figurze świętego u zbiegu ulic: Wiatracznej i Ojca Kolbe, który odbędzie się 13 sierpnia.
 6. Również w środę, wczesnym rankiem, z naszej parafii wyrusza grupa pielgrzymów na światowy kongres maryjny do Turynu. Kto zechciałby złożyć swoją intencję za pośrednictwem pielgrzymów do turyńskiej Wspomożycielki Wiernych, może napisać e-maila do parafii lub przynieść kartkę z intencją do kancelarii parafii do wtorku.
 7. W czwartek – 6 sierpnia – obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. Jest to także dzień, kiedy nowo wybrany prezydent rozpocznie służbę Ojczyźnie. Zapraszamy na mszę w intencji narodu polskiego oraz nowego prezydenta, zamówioną przez parafian o godz. 18.00 .
 8. 6 sierpnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.
 9. 7 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo pierwszopiątkowe.
 10. W okresie wakacji nie odwiedzamy chorych z sakramentami. W nagłych przypadkach, prosimy zgłaszać się indywidualnie.
 11. Zachęcamy do skorzystania z nowości wydawniczych naszej biblioteki parafialnej, która jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. Nabyliśmy nową książkę: encyklikę papieża Franciszka „Laudato si” („Pochwalony bądź”) – polecamy!
 12. Od 7 do 9 sierpnia w parafii św. Antoniego zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00.
 13. W dzisiejszym odcinku internetowego cyklu „Z kart kronik” można przeczytać i zobaczyć archiwalne zdjęcia z wielkiej peregrynacji figury MB Fatimskiej w 1996 roku. Czytaj tutaj»
 14. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o krucjacie wstrzemięźliwości zaproponowanej przez ks. Franciszka Blachnickiego oraz o katolickich męczennikach w Londynie. Natomiast w „Arce” o bł. Sancji, zwanej aniołem dobroci.
 15. Ostatnia szansa, aby zapisać się na Wakacyjną Szkołę Biblijną z o. Jose Maniparambilem, która odbędzie się od 14 do 17 sierpnia 2015 r. Internetowy formularz na stronie www.rekolekcje.pila.pl
 16. Przypominamy, że miesiąc sierpień w tradycji od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji alkoholowej.
[/fancy_numbers]

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Krzyż Nekrolog

+ Wojciech ZARĘBA, lat 70 z ul. Małej;
+ Feliks PIERZAK, lat 68 z ul. Sikorskiego;
+ Helena MORAWSKA, lat 78 z ul. Buczka;
+ Irena IWAŃSKA, lat 82 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Małgorzata MILIŃSKA, lat 50 z ul. O. M. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»