Karpacz zdobyty przez współpracowników

Salezjanie współpracownicy właśnie wrócili z wczasorekolekcji w Karpaczu. Nie tylko tam wypoczywali, ale też wzrastali duchowo.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wspólny wyjazd odbył się od 18 do 26 lipca. Wśród 32 uczestników, sześć osób pochodziło z Piły.

Połączenie wczasów i rekolekcji zgromadziło nie tylko członków stowarzyszenia, ale też sympatyków dzieła salezjańskiego. Grupa była zróżnicowana pod względem wiekowym.

— Każdemu z nas od czasu do czasu potrzeba przecież „odnowy” w szerokim tego słowa znaczeniu. Codzienna Eucharystia (nawet o północy), jutrznie, konferencja o duchowości św. Jana Bosko, salezjańskie modlitwy wieczorne i apele, prowadzone przez delegata prowincjalnego salezjanów współpracowników, ks. Marcina Nowickiego SDB, jednoczyły nas wokół kwestii duchowych i zbliżały Boga — mówi Małgorzata Gozdera, inspektorialna koordynator współpracowników i uczestniczka wczasorekolekcji.

Uczestnicy sporo zwiedzili m.in. Karpacz z kościołem Wang i urokami przyrody, Świdnicę z katedrą i Kościołem Pokoju, Szklarską Porębę – leśną hutę szkła i przepiękne wodospady Szklarka i Kamieńczyk, Sztolnie i Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach, zamki Chojnik, Książ i Czocha, Lubomierz z klimatem filmu „Sami swoi”. Nie zabrakło trudu wędrówki – odpoczywający zdobyli Śnieżkę.

— Najpiękniejsze jest jednak doświadczenie wspólnoty: nowe znajomości, przyjaźnie, radosne spędzenie czasu, choć czasem dokuczał upał i zmęczenie, a także bogate w „pogodę ducha” pogodne wieczory, podczas których od śmiechu trzęsła się nasza drewniana chata — wspomina Gozdera.

— Zostanie nam w pamięci sympatycznie spędzony czas, osoby i miejsca oraz radosna świadomość, że „wszyscy jesteśmy ks. Bosko” — podsumowuje główna koordynatorka.

Źródło: pila.salezjanie.pl»
Fot. Małgorzata Gozdera; Marta Lubczyńska

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1UbX9iG” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

[fancy_amp]

[fancy_images width=”660″ height=”440″] [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2015/07/Wczasorekolekcje-salezjanie-współpracownicy-2015-Piła-SSW.jpg[/image] [/fancy_images]