5 lipca 2015 r.

Logo100latmale

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. ROZPOCZĄŁ SIĘ OKRES WAKACJI. Od dziś będzie dodatkowa msza św. o 20.30, kończąca się apelem maryjnym. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30. Na okres wakacji biuro Radia Maryja oraz kiosk będą czynne w piątki w godz. od 10.00 do 13.00 i w niedziele od 7.00 do 16.00.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.00.
 3. Dziś także przed kościołem młodzież zbiera ofiary na wakacje dla dzieci z Wileńszczyzny. W sierpniu przyjedzie do Piły 25-osobowa grupa z miejscowości Mościszki, parafia Ławaryszki. Pamiętajmy o wsparciu Polaków mieszkających na Kresach. Wpłat można dokonywać również przez naszą stronę internetową. Kliknij tutaj»
 4. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych i msza święta zbiorowa.
 5. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 6. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. duży artykuł o naszej parafii i 100-leciu kościoła, oraz dodatek – „Pieśń słoneczna” św. Franciszka z Asyżu.
 7. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi akcjami, propozycjami wakacji, projektami duszpasterskimi, które przeprowadza Towarzystwo Salezjańskie oraz nasza diecezja. Szczegółowe informacje na plakatach.
 8. Kontynuujemy zeszłoroczny, internetowy cykl „Tajemnic i ciekawostek kościoła”. W tym roku w każdą niedzielę wakacyjną będziemy odsłaniać karty kronik parafialnych. Zapraszamy na naszą stronę internetową! Czytaj pierwszy odcinek z cyklu»
 9. Na stronie rekolekcje.pila.pl» ruszyły zapisy na Wakacyjną Szkołę Biblijną z o. Jose Maniparambilem, która odbędzie się od 14 do 17 sierpnia 2015 r. Szczegóły: kliknij»
 10. Zachęcamy również do skorzystania z nowości wydawniczych naszej biblioteki parafialnej, która jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. Polecamy książki: „Tajemnice Matki Teresy – odpowiedź na kłamstwa o ateizmie błogosławione z Kalkuty”, „Bo wezwał cię Chrystus” kard. Stanisława Dziwisza, „Mity edukacji seksualnej”, „Mroczna wieża” Lewisa, „Boża terapia o duszpasterstwie, jako posłudze uzdrawiania” oraz bestseller „Rabin rozmawia z Jezusem”. Więcej nowości z biblioteki»
 11. W kiosku parafialnym można wziąć bezpłatną gazetę NaGłos Piła, w której jest obszerny artykuł o centralnej mszy 100-lecia poświęcenia naszego kościoła, oraz wielkie zdjęcie uczestników tej mszy, które robił pan Zaranek. Pobierz gazetę w pdf»
 12. W podziękowaniu dla darczyńców, wolontariuszy i wszystkich Pilan wspierających idee budowy pierwszego pilskiego hospicjum stacjonarnego Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile zapraszają na koncert charytatywny „Magia tanga”. Koncert odbędzie się 18 lipca (sobota) o godz. 19.00 w sali widowiskowej Teatru Miejskiego w Pile (plac Staszica 1). Podczas tego wyjątkowego wieczoru wystąpi pilski zespół „La Fonica Quartet” (w składzie: Andrzej Czaja – Akordeonista, Kamila Wiśniewska – Czaja – Wiolonczelistka, Sebastian Czaja – Skrzypek, Marcin Białkowski – Kontrabasista). Muzykom towarzyszyć będzie para taneczna Polina Kyshyshian i Ryszard Gotlib.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bolesław JAROCKI, lat 95 z ul. Buczka;
+ Monika SZROEDER, lat 81 z ul. Boh. Stalingradu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»