26 lipca 2015 r.

Logo100latmale

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Mamy radosną wiadomość: nasza parafia otrzymała z Rzymu, z Domu Generalnego relikwie bł. księcia Augusta Czartoryskiego, salezjanina, wielkiego Polaka i patrioty. Na uroczyste wprowadzenie jego relikwii zapraszamy już za tydzień w niedzielę na mszę o godz. 11.00. Jak można również zauważyć w naszym kościele można obejrzeć wystawę, przygotowaną przez Akcję Katolicką z Rumi o błogosławionym salezjaninie. Czytaj więcej»
 2. Przypominamy, że w niedziele wakacyjne jest dodatkowa msza św. o 20.30, która kończy się apelem maryjnym.
 3. W środę nowenna do Wspomożycielki Wiernych przed wieczorną mszą.
 4. W piątek miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii.
 5. W sobotę, 1 sierpnia będziemy przeżywać 71. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Był to wielki zryw mieszkańców stolicy, próbującej wyzwolić się spod panowania okupanta. Cześć i chwała bohaterom tego powstania!
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 7. Również w sobotę ok. godz. 18.00 przybędą pielgrzymi idący ze Skrzatusza na Jasną Górę. Przyjdźmy pod kościół i zaprośmy ich do siebie udzielając im gościny. Spodziewamy się około 90 osób. Wszystkim przyjmującym pielgrzymów serdecznie dziękujemy.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
 9. W dzisiejszym odcinku internetowego cyklu „Z kart kronik” można przeczytać o budowie kościoła na os. Górnym, którą prowadzili salezjanie. Zapraszamy na stronę parafii. Czytaj tutaj»
 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o emigrantach z Syrii, refleksja na temat zbliżającego się synodu dotyczącego rodziny, o ojcu Pio, o cystersach i o próbie przejmowania kościołów przez islam.
 11. Od 14 do 17 sierpnia odbędzie się przy naszym kościele kolejna edycja Wakacyjnej Szkoły Biblijnej z o. Jose Maniparambilem. Zapisy na te wyjątkowe rekolekcje za pośrednictwem strony: www.rekolekcje.pila.pl»
 12. Zachęcamy również do skorzystania z nowości wydawniczych naszej biblioteki parafialnej, która jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00.
 13. Przypominamy, że miesiąc sierpień w tradycji od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji.
[/fancy_numbers]

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Krzyż Nekrolog

+ Helena NARLOCH, lat 104 z al. Piastów;
+ Tadeusz ŻYŁA, lat 66 z ul. Okrzei;
+ Stefan TYLICKI, lat 85 z al. Niepodległości;
+ Roman CHOJKA, lat 60 z ul. Śródmiejskiej;
+ Zofia LICA, lat 92 z al. Niepodległości.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»