12 lipca 2015 r.

Logo100latmale

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś swój jubileusz obchodzi Straż Honorowa NSPJ. Wszystkim członkom życzymy wielu łask Bożych, wytrwania w modlitewnym czuwaniu i opieki Matki Bożej. Msza z okazji rocznicy powstania odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00. Po mszy spotkanie członków w sali nr 18.
 2. W okresie wakacyjnym w każdą niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza św. o 20.30, kończąca się apelem maryjnym. Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30. Natomiast biuro Radia Maryja oraz kiosk będą czynne w piątki w godz. od 10.00 do 13.00 i w niedziele od 7.00 do 16.00.
 3. W poniedziałek Caritas parafialna w godz. od 9.00 do 14.00 będzie wydawała kawę.
 4. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 5. Organizujemy jednodniowy wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny do Kołobrzegu 22 lipca. Wyjazd o godz. 6.30. Powrót ok. 19.00. Zapisy w kancelarii.
 6. Cały czas trwa zbiórka ofiar na wakacje dla dzieci z Wileńszczyzny, które przyjadą do naszej parafii w połowie sierpnia. Gorąco prosimy o wsparcie Polaków na Kresach. Informacje o możliwości wpłat znajdują się na stronie parafii. Kliknij tutaj»
 7. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o posłach katolickich popierających in vitro – jaka jest ich droga powrotu do Kościoła oraz o Grekach świętujących nawet własne bankructwo.
 8. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi akcjami, propozycjami wakacji, projektami duszpasterskimi, które przeprowadza Towarzystwo Salezjańskie oraz nasza diecezja. Szczegółowe informacje na plakatach.
 9. Kontynuujemy zeszłoroczny, internetowy cykl „Tajemnic i ciekawostek kościoła”. W tym roku w każdą niedzielę wakacyjną będziemy odsłaniać karty kronik parafialnych. Dzisiaj można przeczytać i zobaczyć archiwalne zdjęcia ze święceń kapłańskich, które odbyły się w naszym kościele w 1974 r. Czytaj tutaj»
 10. Na stronie rekolekcje.pila.pl ruszyły zapisy na Wakacyjną Szkołę Biblijną z o. Jose Maniparambilem, która odbędzie się od 14 do 17 sierpnia 2015 r. Więcej informacji: www.rekolekcje.pila.pl»
 11. Kolejny raz zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy z grupą 7 – błękitną. Spotkanie dla pielgrzymów tuż przed wyruszeniem: w czwartek, 30 lipca o godz. 19:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Ci, którzy nie mogą pójść na pielgrzymkę, a chcą duchowo towarzyszyć pątnikom, zapraszamy do grupy złotej. Osoby te zobowiązują się do codziennej modlitwy za pielgrzymów, a także mogą napisać na kartce swoje intencje, aby były one zaniesione na Jasną Górę. Dodatkowo zachęcamy do zakupu książki za 15 złotych z modlitwami i konferencjami na każdy dzień pielgrzymowania.
 12. Zachęcamy również do skorzystania z nowości wydawniczych naszej biblioteki parafialnej, która jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy: Nick Vujicic „Niezwyciężony”; Mark Gabriel „Jezus i Mahomet”; Bestseller „Niebo istnieje naprawdę. Prawdziwa historia o chłopcu, który odwiedził niebo.”; książkę ks. Stanisława Styrny „Jezus Chrystus wczoraj i dziś początek i koniec” oraz książkę „Biblia leczy”. Więcej nowości z biblioteki»
 13. W kancelarii parafialnej można wziąć bezpłatną gazetę NaGłos Piła, w której jest obszerny artykuł o centralnej mszy 100-lecia poświęcenia naszego kościoła, oraz wielkie zdjęcie uczestników tej mszy, które robił pan Zaranek. Pobierz gazetę w pdf»
 14. W podziękowaniu dla darczyńców, wolontariuszy i wszystkich Pilan wspierających idee budowy pierwszego pilskiego hospicjum stacjonarnego Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile zapraszają na koncert charytatywny „Magia tanga”. Koncert odbędzie się 18 lipca (sobota) o godz. 19.00 w sali widowiskowej Teatru Miejskiego w Pile (plac Staszica 1). Podczas tego wyjątkowego wieczoru wystąpi pilski zespół „La Fonica Quartet” (w składzie: Andrzej Czaja – Akordeonista, Kamila Wiśniewska – Czaja – Wiolonczelistka, Sebastian Czaja – Skrzypek, Marcin Białkowski – Kontrabasista). Muzykom towarzyszyć będzie para taneczna Polina Kyshyshian i Ryszard Gotlib.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Henryk DOBUSZEWSKI, lat 73 z pl. Konstytucji 3 Maja;
+ Jan KLAWA, lat 77 z pl. Zwycięstwa;
+ Tadeusz SANECKI, lat 81 z ul. Towarowej;
+ Dariusz KIEPAS, lat 44 z ul. Budowlanych.
+ Jan SIWIAK, lat 66 z ul. O. M. Kolbe.
W Niemczech zmarł także dawny katecheta i duszpasterz w naszej parafii
+ ks. Stanisław Warszewski SDB. Miał 69 lat.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»