Przed nami jubileuszowy festyn parafialny!

Aż dwa dni będzie trwał tegoroczny festyn parafialny!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Najpierw w sobotę, 6 czerwca odbędzie się na placu kościoła koncert zespołu historyczno-patriotycznego „Forteca”. Początek o godz. 19. Wstęp wolny.

11391233_895116387191515_6454190726534398482_n

Koncert poświęcony będzie pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz rotmistrza Witolda Pileckiego. Organizatorami koncertu są Pilscy Patrioci, Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży oraz Młodzież Wszechpolska.

Pozostałe atrakcje zostały przygotowane na niedzielę, 7 czerwca. Start zabawy już od godz. 15.30.

Na początek swoje umiejętności taneczne zaprezentują uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Pile.Na godz. 16. zaplanowany jest kolejny koncert. Tym razem zaśpiewa światowej sławy bart Paweł Piekarczyk. Tematyką jego utworów jest patriotyzm.

Plakat - festyn

Przez cały czas trwania festynu będą trwały zabawy, konkurencje, rodzinne rywalizacje, a dla najmłodszych: zamki, zjeżdżalnie i stoiska z zabawami dla dzieci. Odbędą się również koncerty zespołów młodzieżowych.

Do wygrania będą atrakcyjne nagrody w giełdzie nagród. Odbędą się również szkolenia pierwszej pomocy i pokaz dogoterapii.

W trakcie festynu wyłonimy mistrza turnieju szachowego, a także uhonorujemy zwycięzców konkursu wiedzy o św. Janie Bosko.

Tradycyjnie będzie duży wybór ciast, kiełbaski z grilla, grochówka i bigos.

Festyn zakończy się ok. godz. 21 apelem maryjnym.