Ku czci patronów miasta

W Pile po raz pierwszy odbędzie się jarmark świętojański. Początek już w środę.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Zamiast jarmarku wielkanocnego w kalendarzu miejskich imprez pojawił się jarmark świętojański, czyli impreza nawiązująca do świętych patronów Piły.

Rozpoczęcie w święto Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 24 czerwca. Do niedzieli będą odbywały się koncerty, pokazy tańca, spektakle teatralne, warsztaty. W między czasie na deptaku będą rozstawione stoiska z gastronomią, rękodziełem, rzemiosłem i wyrobami naturalnymi.

Jak podaje portal faktypilskie.pl»:

W pierwszym dniu – po oficjalnym otwarciu jarmarku o godzinie 16.30 – teatr „Trójkąt z Zielonej Góry” przedstawi spektakl teatralny dla dzieci „Czego nie wiecie o smokach” (17.). Następnie (19.) scena należeć będzie do zespołu Znak Czasu z Bydgoszczy.

Następny dzień (25 czerwca, czwartek) zagospodarują muzycy i zespoły pilskie. Jak przekonują organizatorzy, te, które mało znamy, a o których jeszcze usłyszymy: Imago, C.R.U.N.CH., Street City Vibration, Druga Moja Połowa.

W piątek (26 czerwca) w godzinach 12.-18. na deptaku trwać będą pokazy i warsztaty garncarskie, zaś o 15. rozpoczną się warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży w wykonaniu Teatru na Walizkach z Wrocławia. O godzinie 17. nastąpi otwarcie XXVI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Bukowińskie spotkania”. Następnie impreza przeniesie się na plac Staszica, gdzie o godzinie 20. wyjdą na scenę Patrycja Nowicka („Must Be The Music”) i Mateusz Guzowski („Mam Talent”). O godzinie 22. wystąpi muzyczna gwiazda wieczoru, Margaret.

W sobotę (27 czerwca) – na powrót w scenerii ulicy Śródmiejskiej – zaprezentuje się teatr Los Fuegos z Krakowa (12.). O godzinie 18. rozpoczną się prezentacje zespołów w ramach „Bukowińskich spotkań”, a o godzinie 21. na Wyspie objawi się „Pilska Noc Świętojańska”, m.in. z teatrem ognia w wykonaniu Los Fugeos.

Kulminacyjnym momentem „Jarmarku Świętych Janów” będzie msza w niedzielę o godz. 11. z racji 100-lecia poświęcenia (a nie konsekracji!) „Świętej Rodziny” – kontynuatorki parafii pw. śś. Janów. Zaraz po niej na placu przy kościele odbędzie się koncert zespołów polonijnych biorących udział w festiwalu „Bukowińskie spotkania”.

W tym czasie trwać już będą imprezy na ulicy Śródmiejskiej: od 11. do wieczora pokaz i warsztaty wypiekanie chleba, o 14. spektakl na szczudłach pt. „Kabaret” w wykonaniu Żywego Teatru z Bielawy, a o 15.30 koncert finałowy „Bukowińskich Spotkań”.

[fancy_amp]

11377132_944236775598050_5368945478384223473_n