Jubileuszowa zabawa
[WIELKA GALERIA ZDJĘĆ]

Za nami rodzinny festyn parafialny. Radości było co niemiara!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

To była prawdziwie rodzinna impreza. Plac przed kościołem wypełnił się wiernymi w różnym wieku. Każdy znalazł coś dla swojego pokolenia: i ci najmłodsi i ci starsi.

Festyn rozpoczął się tanecznym krokiem. Pokaz swoich umiejętności zaprezentowały uczennice I LO w Pile. Po nich śpiewająco na scenę weszły dzieci z grupy teatralno-muzycznej.

Było też nieco poważnie, kiedy swoje polityczne pieśni śpiewał bart Paweł Piekarczyk.

W międzyczasie salezjanie współpracownicy sprzedawali ciasta, ks. Jarosław Wąsowicz z młodzieżą smażył kiełbasy na grillu, a spragnieni ciepłego posiłku mogli zjeść grochówkę. U młodzieży z diakonii muzycznej można było wygrać fanty.

W trakcie festynu rozstrzygnięto dwa konkursy: turniej szachowy i konkurs wiedzy o św. Janie Bosko.

Swoje stoisko miała klasa fryzjerska z Centrum Kształcenia „Nauka”, sklep zielarski, ratownicy medyczni. Były też dmuchane zamki, a także można było zobaczyć wojskowe pojazdy.

Całość zakończyła się wielką loterią, z mnóstwem nagród. Nagrodą główną były rowery.

— Organizacja festynu byłaby niemożliwa, gdyby nie ludzie dobrej woli, ofiarodawcy i sponsorzy. Z całego serca chciałbym im podziękować za nieocenioną pomoc! Bóg zapłać! — dziękuje ks. Zbigniew Hul, proboszcz parafii.

Festyn odbył się 7 czerwca.

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1KZ6MOH” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]