Godne miejsce na relikwie

Już w najbliższą niedzielę na mszy o godz. 11. poświęcimy relikwiarium.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Nowe miejsce na relikwie znajduje się na filarze kościoła z lewej strony, tuż przy chrzcielnicy.

— Wreszcie nasi święci parafianie zamieszkają w kościele! Przecież nie po to staramy się o relikwie, aby przetrzymywać ich w sejfie. Kanonizowani i błogosławieni będą teraz cały czas na widoku! — cieszy się ks. Janusz Zdolski.

Relikwiarium (022)

Relikwiarium to prezent z okazji 100-lecia kościoła od artystów-plastyków z Rumi, państwa Barbary i Aleksandra Widyńskich (na zdjęciu wraz z ekipą montującą). Pokryli oni w całości koszty projektu, wykonania, transportu, montażu.

— Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni za ten dar! Cieszę się, że nasz kościół i przeżywany jubileusz jest bliski nie tylko pilanom — mówi ks. Zbigniew Hul, proboszcz parafii.

Relikwiarium po zewnętrznej stronie bryły otoczone jest miękką formą – niejako tkaniną, symbolizującą stułę. Dolne, przedłużone końce tkaniny będą otaczać umieszczoną na postumencie figurę Matki Bożej, stanowiąc integralną jej całość.

Gablota wykonana jest ze stali, malowana proszkowo w kolorze złota, oświetlona światłem typu LED od strony wewnętrznej. W środku – plecy gabloty pokrywa bordowa tkanina welurowa. Relikwie chroni specjalna pancerna szyba, tego samego typu co na Jasnej Górze.

Wkrótce w relikwiarium znajdą się tacy święci jak św. Antoni Padewski, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Joanna Beretta Molla, św. Dominik Savio, św. Maria Dominika Mazzarello, bł. Jerzy Popiełuszko, bł. August Czartoryski, bł. Alexandrina da Costa.

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1LfBG6g” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]