GŁÓWNE OBCHODY 100-LECIA KOŚCIOŁA

Centralne obchody 100-lecia poświęcenia naszego kościoła już w niedzielę. Zapraszamy na uroczystą mszę na placu kościelnym.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

— Nie może nikogo zabraknąć, kto czuje się jakoś związany z pilską „Świętą Rodziną”. W końcu jubileusz 100-lecia przeżywa się tylko raz! Niedzielna msza to kulminacyjne wydarzenie całego jubileuszowego roku— mówi ks. Zbigniew Hul, proboszcz parafii.

Wśród zaproszonych gości są kapłani i siostry zakonne, którzy pochodzą lub niegdyś pracowali w tej parafii. Będzie to zatem niepowtarzalna okazja zobaczyć po latach swojego katechetę, ulubionego księdza lub szafarza sakramentu.

Zaproszeni zostali również Niemcy, dla których do wybuchu II wojny światowej nasz kościół był parafialną świątynią.

Msza odbędzie się 28 czerwca o godz. 11. na placu przed kościołem. Tego dnia nie będzie mszy o godz. 12.30 i 14.

Głównej mszy przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, bp Edward Dajczak. Na zakończenie Eucharystii biskup udzieli wszystkim zgromadzonym specjalnego błogosławieństwa papieskiego, na które zezwoliła naszej parafii Penitencjaria Apostolska.

Po mszy – podobnie jak podczas peregrynacji relikwii św. Jana Bosko – zrobione zostanie wielkie, wspólne zdjęcie. Dla każdego przewidziany jest także posiłek w postaci bigosu i chleba ze smalcem. Będą również śpiewy bukowińskich zespołów.

— Zaprośmy na tę mszę nasze rodziny, przyjaciół, sąsiadów – niech to będzie nasze wielkie, rodzinne święto. Zaproszenie kieruję również do wszystkich grup, ruchów, wspólnot, dobrodziejów parafii i przyjaciół salezjanów – będziemy się za was modlić! — zaprasza ks. Hul.

[fancy_amp]

Plakat czerwiec 100-lat