7 czerwca 2015 r.

Logo100latmale

X NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. ZAPRASZAMY NA JUBILEUSZOWY FESTYN PARAFIALNY.

  Początek dzisiaj od godz. 15.30

  Zabawę rozpoczniemy od pokazów tańca uczniów I LO w Pile;

  O godz. 16.00 koncert międzynarodowej sławy Pawła Piekarczyka;

  Będą tańce integracyjne, koncerty zespołów młodzieżowych, zabawy, rodzinne rywalizacje konkurencje dla dzieci i dorosłych;

  Finał konkursu o św. Janie Bosko godz. 16.15;

  Odbędzie się także Turniej Szachowy o Mistrza Naszej Parafii oraz symultana;

  Będą zamki, zjeżdżalnia, stoiska z zabawami dla dzieci, atrakcyjne nagrody w giełdzie nagród; szkolenia pierwszej pomocy oraz tradycyjnie duży wybór ciast, grill i bigos;

  Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości.

  Spotkanie zakończymy apelem maryjnym ok. 20.30.

 2. Dzisiaj nasz parafianin ks. Ireneusz Śliwiński o godz. 12.30 odprawi Eucharystię z racji 25. rocznicy święceń kapłańskich. Natomiast, 21 czerwca o godz. 11.00 odbędzie się złoty jubileusz kapłaństwa ks. Tadeusza Żebrowskiego.

 3. Dziękujemy alumnom z WSD w Koszalinie za dzisiejszą modlitewną obecność i życzymy im wszelkich darów Ducha Świętego w ich przygotowaniu do życia kapłańskiego. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na utrzymanie seminarium.

 4. Trwamy w OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA; procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci komunijne, rocznicowe do sypania kwiatków i starszych do orszaku procesyjnego. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, 11 czerwca. Po ostatniej procesji nastąpi błogosławieństwo wianków.

 5. Spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek i rozpocznie się o godz. 18.00 mszą świętą w kościele. Następnie zgromadzimy się w sali 25.

 6. W środę, 10 czerwca o godz. 19.00 – zakończenie cyklu Kościelnych Dziejów Piły. Ostatnie przed wakacjami spotkanie będzie poświęcone ks. Stanisławowi Olędzkiemu – salezjaninowi, kapłanowi, katechecie i poecie. Prelegentem będzie Stanisław Dąbek z Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

 7. W piątek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. O godz. 17.30 w ramach nabożeństwa odmówimy litanię do NSPJ i przejdziemy procesyjnie z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

 8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo po mszy św. o godz. 8.30.

 9. Nasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „NAZARET” obchodzi w tym roku XXX-lecie swojej działalności. Serdecznie zapraszamy parafian w przyszłą sobotę na Eucharystię na godz. 18.00, z racji jubileuszu, w której będą uczestniczyć przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym z całej naszej diecezji. Po mszy św. zapraszamy na WIECZÓR CHWAŁY przy figurze św. Jana Pawła II na placu Zwycięstwa. Natomiast w niedzielę uroczysta msza św. z racji jubileuszu o godz. 11.00. Zapraszamy!

 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Sarajewa.

 11. W lipcu organizujemy półkolonie dla dzieci. Szczegółowe informacje u ks. Damiana w oratorium i świetlicy.

 12. Organizujemy pieszą pielgrzymkę z Suwałk do Wilna w terminie od 14 do 26 lipca. Zapisy u ks. Piotr Pączkowskiego.

 13. Przygotowujemy wyjazd dla dzieci do Skrzatusza na Diecezjalny Dzień Dziecka 13 czerwca. Koszt 3 zł. Potrzebna pisemna zgodna od rodziców. Zgłoszenia u ks. Damiana.

 14. Zgodnie z decyzją biskupa nasza diecezja włącza się w ogólnopolską akcję zbierania elektrośmieci prowadzoną pod patronatem stowarzyszenia "Pomocy Kościołowi w Potrzebie”. Celem akcji jest pomoc misjonarzom i misjonarkom pracującym w szczególnie trudnych warunkach. Zbiórka zużytego sprzętu do 11 czerwca do godz. 11.00. Można go składać w oratorium lub w kancelarii.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bogumiła MAZIARZ, lat 88 z Pl. Zwycięstwa;
+ Franciszek MIKOŁAJCZYK, lat 71 z ul. Towarowej;
+ Beata BEDNAREK, lat 53 z ul. Konopnickiej;
+ Anna KACZKA, lat 89 z al. Piastów

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»