31 maja 2015 r.

Logo100latmale

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Serdecznie zapraszamy młodzież i osoby dorosłe na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczęły się dzisiaj i będą trwać do wtorku. Rekolekcje poprowadzi zespół muzyczno-ewangelizacyjny "MOCNI W DUCHU" z Łodzi wraz ze swoim opiekunem, jezuitą ks. Remigiuszem Recławem. Dzisiaj w programie dodatkowo po mszy wieczornej o godz. 18.00 koncert ewangelizacyjny, w poniedziałek wieczór uwielbienia, a we wtorek modlitwa o uzdrowienie. Osoby, które nie mogą uczestniczyć we mszy wieczornej zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 10.00. Dzisiaj apel maryjny odbędzie się w kościele w ramach rekolekcji ewangelizacyjnych w kościele.

 2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

 3. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

 4. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych połączony z nabożeństwem czerwcowym i msza święta zbiorowa.

 5. W czwartek Uroczystość BOŻEGO CIAŁA.

  Msze św. w naszym kościele o 6.30, 8.00, 12.30, 15.00 i o godz. 18.00.

  O godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. na ppl. Zwycięstwa dla całego miasta. Po Eucharystii przejdziemy z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM uroczystą procesją z pl. Zwycięstwa do parafii św. Antoniego. Zachęcamy do udekorowania balkonów i okien. Zapraszamy do utworzenia orszaku procesyjnego, a wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach; – dziewczynki do sypania kwiatków; poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony.

  Podczas tej uroczystej mszy św. zostaną odprawione wszystkie intencje zamówione na msze na godz. 9.30 i 11.00.

 6. Od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA; procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci komunijne i starszych do orszaku procesyjnego.

 7. Chętni do wyjazdu na Lednicę (6 czerwca) mogą się zapisywać u ks. Damiana i ks. Piotra Pączkowskiego.

 8. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  PIERWSZY PIĄTEK – od godz. 8.00 odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św.

  W PIERWSZĄ SOBOTĘ o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serce NMP.

 9. ZAPRASZAMY na JUBILEUSZOWY FESTYN PARAFIALNY. Tym razem rozpoczynamy festyn już w najbliższą sobotę.

  6 CZERWCA-SOBOTA

  Zapraszamy całą naszą społeczność parafialną i okolic na godz. 19.00 na plac przed kościołem, gdzie odbędzie się KONCERT ZESPOŁU „FORTECA” ze Szczyrku. Koncert będzie poświęcony Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

  7 CZERWCA- NIEDZIELA

  – naszą zabawę rozpoczniemy o godz. 15.30;

  – proponujemy tańce integracyjne;- zabawy i konkurencje dla dzieci i dorosłych;

  – proponujemy rodzinną rywalizację;– finał konkursu o Św. Janie Bosko – 16.15;

  odbędzie się także Turniej Szachowy o Mistrza Naszej Parafii oraz symultana;

  – odbędą się koncerty: zespołów młodzieżowych;– będą też zamki, zjeżdżalnia, stoiska z zabawami dla dzieci;

  – atrakcyjne nagrody w giełdzie nagród; szkolenia pierwszej pomocy i dogoterapia;

  – oczywiście tradycyjnie będzie duży wybór ciast oraz grill i bigos;

  dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości.

  zachęcamy jak każdego roku do przedstawienia propozycji zabaw, konkursów oraz przynoszenia fantów, które można składać w zakrystii lub kancelarii. Liczymy też na wasze wypieki.

 10. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi w naszej parafialnej BIBLIOTECE ŚWIĘTEJ RODZINY. W tym tygodniu polecamy następujące tytuły: : „Kim jesteś Boże?” „Proroctwo o Polsce – obietnica i krew” – bestseller, „Ku zbawieniu – Myśli świętych i błogosławionych”, „Niebo dla akrobaty”, „Ekologia Płodności”, „Zawsze będzie nowy dzień” – krótkie opowiadania dla ducha, „Modlitwy prosto z nieba”, „Niezwykła historia św. Bernadetty z Lourdes”.

 11. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia”; natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt: „Wspomnienia Oratorium”. Materiały do konkursu można uzyskać m.in. w naszej bibliotece. Konkurs zostanie przeprowadzony podczas festynu parafialnego a uczestników prosimy o zgłoszenie się do godz. 15.30 w punkcie informacyjnym festynu.

 12. W aktualnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” min. o tajemniczej śmierci ks. Blachnickiego- twórcy ruchu oazowego.

 13. W miesiącu lipcu organizujemy półkolonie dla dzieci. Szczegółowe informacje u ks. Damiana w oratorium i świetlicy

 14. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii kleryków WSD z Koszalina.

 15. Zgodnie z decyzją Biskupa nasza diecezja włącza się w ogólnopolską akcję zbierania elektrośmieci prowadzoną pod patronatem stowarzyszenia "Pomocy Kościołowi w Potrzebie”. Akcja zbierania elektrośmieci to doskonała okazja utylizacji niepotrzebnych starych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Celem akcji jest pomoc misjonarzom i misjonarkom pracującym w szczególnie trudnych warunkach. (Zbiórka zużytego sprzętu do 11 czerwca do godz. 11.00). Można go składać w oratorium lub w kancelarii.

 16. Przygotowujemy wyjazd dla dzieci do Skrzatusza na Diecezjalny Dzień Dziecka w dniu 13 czerwca 2015 r. Koszt 3 zł. Potrzebna pisemna zgodna od rodziców. Zgłoszenia u ks. Damiana w oratorium.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Edmund Kaczmarek, lat 73, pl. Zwycięstwa;
+ Jan Okrój, lat 60, ul. Niemcewicza;
+ Jadwiga Kowalicka, lat 94, ul. Buczka;
+ Zofia Margiel, l. 82, ul. Sikorskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»