21 czerwca 2015 r.

Logo100latmale

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj o godz. 11.00 odbędzie się jubileuszowa msza z okazji 50-lecia kapłaństwa ks. Tadeusza Żebrowskiego, dawnego wikariusza naszej parafii. Czytaj tutaj»

 2. Również dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 21.00 apel maryjny.

 3. Przed kościołem odbywa się akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy przeciw aborcji. Potrzebne są numery PESEL.

 4. W środę wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo i po wieczornej mszy złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani.

 5. Również w środę, w święto Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszego miasta – odbędzie się II Pilski Wieczór Chwały na deptaku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.15 na ulicy Śródmiejskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 6. Od środy na deptaku rusza I Pilski Jarmark Świętojański. Program dostępny na naszej stronie internetowej».

 7. W czwartek msza św. o godz. 9.00 na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 5.

 8. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o wkładzie polskiego Kościoła w rozwój nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 9. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi akcjami, propozycjami wakacji, projektami duszpasterskimi, które przeprowadza Towarzystwo Salezjańskie oraz nasza diecezja. Szczegółowe informacje na plakatach.

 10. Jubileuszowy_rokPrzyszła niedziela, 28 czerwca to dzień centralnych, jubileuszowych obchodów 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Główna msza odbędzie się o godz. 11.00 na placu kościelnym. Wśród zaproszonych gości są kapłani i siostry zakonne, którzy pochodzą z naszej parafii lub kiedyś tu pracowali. Mszę odprawi i kazanie wygłosi ks. bp Edward Dajczak. Na zakończenie udzieli nam specjalnego błogosławieństwa papieskiego. Po Eucharystii zrobimy wielkie zdjęcie naszej wspólnoty parafialnej, a po nim zapraszamy na poczęstunek, dla wszystkich uczestników mszy. Będą również śpiewy bukowińskich zespołów. Zaprośmy na tę mszę nasze rodziny, przyjaciół, sąsiadów – niech to będzie nasze wielkie, rodzinne święto. Zapraszamy wszystkie grupy, ruchy, wspólnoty, dobrodziejów parafii i przyjaciół salezjanów – będziemy się za was modlić! Prosimy o przygotowanie procesji ze sztandarami. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą przenośnych krzesełek. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 12.30 i 14.00.

 11. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, którzy wspierali nasz festyn parafiny. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00, podczas uroczystości jubileuszowych.

 12. Z prośbą zwróciła do nas pilska komenda policji o ogłoszenie, że w okolicach naszej parafii przy ul. Kilińskiego znaleziono damską torebkę. Tak wygląda (kliknij)». Właścicielka proszona jest o kontakt z policją.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Irena KOCIŃSKA, lat 82 z ul. O. M. Kolbe;
+ Robert GRAMS, lat 40 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Genowefa DĄBROWSKA, lat 86 z ul. Dzieci Polskich;
+ Mirosława BARTOSZEK, lat 29 z ul. O. M. Kolbe;
+ Bożena THOM, lat 59 z ul. Niemcewicza;
+ Waldemar GALAS, lat 46 z ul. Buczka;
+ Jerzy WÓJCIK, lat 63 z ul. O. M. Kolbe;
Zmarł także + Franciszek STABLEWSKI, lat 83 z ul. Buczka, tata i dziadek naszych ministrantów. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»