3 maja 2015 r.

Logo100latmale

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Rozpoczął się MIESIĄC MARYJNY.

  Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00.

  W każdą niedzielę maja apel o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

  Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę maja o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.

 2. W każdą niedzielę wielkanocną zapraszamy na:

  spotkanie ewangelizacyjne. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy figurze świętego Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Czytaniem Biblii, radosnym śpiewem i modlitwą głosić będziemy Zmartwychwstałego Chrystusa. Przyjdźmy, aby dać świadectwo naszej wiary i dzielić się nią z innymi.

  – kolejne nabożeństwo Drogi Światła o godz. 17.15. Przy rozważaniu 15 stacji radości pomoże nam figura zmartwychwstałego i świece. Tradycyjnie „Ludzi Światła” zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem do zakrystii.

 3. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

 4. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami, połączony z nabożeństwem majowym, a po nim msza święta zbiorowa.

 5. W środę, 6 maja o godz. 17.00 odbędzie się BIERZMOWANIE. Sakramentu udzieli bp Krzysztof Zadarko. Próby generalne dla bierzmowanych w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00. We wtorek zapraszamy na próbę również rodziców i świadków. Obecność obowiązkowa. Spowiedź w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej KLIKNIJ». Z racji bierzmowania nabożeństwo majowe zostanie odprawione na zewnątrz kościoła przy figurze NMP Niepokalanej.

 6. 6 maja obchodzić będziemy 70. rocznicę pierwszej powojennej mszy świętej, którą odprawił w naszym kościele kapucyn, o. Jerzy Rumak, organizator życia religijnego w Pile. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię za ofiary II wojny światowej, mieszkańców Piły i o nowe powołania zakonne, która odbędzie się w czwartek 7 maja o godz. 18.00. Głównym celebransem będzie ks. Tomasz Żak, prowincjał oo. kapucynów. Na tę mszę z pielgrzymką przyjdą wierni z parafii św. Antoniego. Przyjmijmy ich z radością. Po mszy zaplanowane jest wielkie wspólne zdjęcie oraz bigosik i smalec na placu kościoła. CZYTAJ WIĘCEJ»

 7. W piątek, 8 maja uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski. Tego dnia odwiedziny chorych od godz. 8.00.

 8. W parafii św. Antoniego od 15 do17 maja zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.

 9. Spotkanie ewangelizacyjne dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz dla wszystkich młodych osób z racji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w najbliższą sobotę przed galerią VIVO o godz. 19.00.

 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. rozmowa z Asii Bibi – chrześcijanką skazaną na śmierć za wiarę. W „Arce” o św. Stanisławie, patronie Polski. W „Don Bosko” m.in. jak wychowywać do odpowiedzialności.

 11. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi w naszej parafialnej BIBLIOTECE ŚWIĘTEJ RODZINY. Mieści się ona w Oratorium. Książki można wypożyczać w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy następujące tytuły: „Mężczyzna od a do z”; „Kobieta od a do z”; „Mały poradnik życia rodzinnego”; „ABC chrześcijaństwa”; „Ukryta w uśmiechu – o mistyczce i stygmatyczce Alexandrinie da Costa” oraz „Uzdrawiająca moc modlitwy”. Życzymy owocnej lektury.

 12. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia”; natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt: „Wspomnienia Oratorium”. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Materiały do konkursu można uzyskać m.in. w naszej bibliotece.

 13. W przyszłą sobotę odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Eucharystia z bp. Edwardem Dajczakiem o godz. 12.30.

 14. W przyszłą niedzielę, 10 maja, o godz. 10.30 uroczystość I Komunii świętej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Nie będzie mszy o godz. 11.00. Próby dla pierwszokomunijnych dzieci i rodziców od poniedziałku do czwartku o godz. 16.00, a w piątek o godz.18.45. W sobotę spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin o godz. 9.00. Dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o zabranie świec. Biały tydzień o godz. 18.00.

 15. Jak informowaliśmy, dziś są zbierane ofiary do puszek na Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną „Przystań z Jezusem” w Kołobrzegu, która odbędzie w dniach od 20 do 27 lipca. Przed kościołem rozprowadzane są materiały informacyjne, nagrane podczas zeszłorocznej przystani.

 16. Organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 6 – 12 lipca oraz do Wilna w dniach 7 – 14 sierpnia. Spotkanie organizacyjne 9 maja o godz. 19.15 w oratorium przy parafii św. Jana Bosko przy ul. Libelta.

 17. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i wezwanie Caritas Polska, nasz biskup zwraca się z prośbą o modlitwę w intencji ofiar i poszkodowanych oraz ogłasza zbiórkę ofiar do puszek, która zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę, 10 maja.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Janina RUBIK, lat 71 z al. Wojska Polskiego,
+ Szczepan TUSZYLAK, lat 82 z al. Niepodległości.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»