17 maja 2015 r.

Logo100latmale

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj o godz. 10.30 uroczystość I Komunii świętej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – Panią Ewę oraz ks. Andrzeja. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

 2. Codziennie nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i apel maryjny o godz. 21.00. W każdą niedzielę maja apel o 21.00 na pl. Zwycięstwa. ROD „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę maja o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.

 3. Dziś kolejne nabożeństwo Drogi Światła o godz. 17.15. Przy rozważaniu 14 stacji radości pomoże nam symbolika wody i róży. Tradycyjnie „Ludzi Światła” zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem do zakrystii.

 4. Dzisiaj również po mszy o godz. 12.30 zapraszamy, szczególnie młodzież, na tzw. FISHMOB, czyli tańce z okazji urodzin Jana Pawła II połączone z zaproszeniem na Lednicę. Szczegóły na Facebooku „Fishmob Piła 2015” oraz na plakatach.

 5. Chętni do wyjazdu na Lednicę mogą się zapisywać u ks. Damiana i ks. Piotra Pączkowskiego.

 6. W przyszłą sobotę zapraszamy na wigilijne czuwanie przed uroczystością ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Rozpoczęcie o godz. 20.30. W programie apel, konferencja: „Jak oddychać Duchem Świętym?”, modlitwa o dary Ducha Świętego oraz Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie o godz. 23.00. Zapraszamy.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin w piątek o godz. 16.00.

 8. Również w przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH. W tym dniu odpust w parafii NMP Wspomożenia Wiernych na godz. 18.00. Hołd maryjny odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek, 25 maja po wieczornej Eucharystii.

 9. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się w Pile radosny „MARSZ DLA ŻYCIA”, który rozpocznie się o godz. 12.30 przy kościele św. Antoniego i zakończy na placu Zwycięstwa przy figurze świętego Jana Pawła II. W marszu będzie uczestniczył nasz biskup Edward Dajczak. Zachęcamy całe rodziny, grupy i wspólnoty parafialne do przygotowania transparentów promujących życie, flag, wszystkiego co może ubarwić nasze spotkanie i nadać mu radosny charakter.

 10. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi w naszej parafialnej BIBLIOTECE ŚWIĘTEJ RODZINY. Książki można wypożyczać w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym tygodniu polecamy następujące tytuły: „Ocalona aby przebaczyć”; „Istota modlitwy”; „Rita z Cascii – życie świętej od róż”; „Katarzyna ze Sieny. Niepokorna święta”; „Ile jest warta twoja obrączka”; „Zaślubiny w Bogu mężczyzny i kobiety”; „I żyli długo i szczęśliwie- jak zbudować związek idealny?”; „Cuda Ojca Pio” oraz „Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać”. Życzymy owocnej lektury.

 11. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia”; natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt: „Wspomnienia Oratorium”. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Materiały do konkursu można uzyskać m.in. w naszej bibliotece.

 12. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o filmie „Apartament” z unikatowymi taśmami o św. Janie Pawle II.

 13. Już dzisiaj zapraszamy na Jubileuszowe Rekolekcje Ewangelizacyjne z zespołem „Mocni w Duchu w dniach 31.05 – 02.06.2015 r.

 14. Komunikat kurii: Mając na względzie potrzeby duchowe wszystkich pielęgnujących kult Świętego Józefa Oblubieńca, biskup diecezjalny Edwarda Dajczak wydał w dniu 10 maja 2015 r. – w dzień jubileuszu 25-lecia powstania parafii – dekret ustanawiający nowe sanktuarium w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej – Sanktuarium Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w kościele parafialnym w Słupsku.

 15. Już dzisiaj zapraszamy na jubileuszowy festyn parafialny w ramach integracji naszej wspólnoty. Odbędzie się on w niedzielę 7 czerwca 2015. Zachęcamy jak każdego roku do przedstawienia propozycji zabaw, konkursów oraz przynoszenia fantów, które można składać w zakrystii lub kancelarii.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Jerzy BUTRYM, lat 84 z ul. Ossolińskich

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»