Płużański: żyjemy w PRL-u bis [POSŁUCHAJ]

Ponad dwie godziny publicysta Tadeusz M. Płużański opowiadał o antypolskiej kampanii, prowadzonej również w Polsce przez byłych ubeków i resortowe dzieci.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Na sali obecnych było ponad 70 osób.

— Sprawy przeszłe to nie tylko historia! One rzutują na dzisiaj i właściwie co chwilę mamy jakieś reperkusje związane z postrzeganiem historii przez władze III RP — mówił Płużański.

Publicysta swoje wystąpienie rozpoczął od niedawnej, skandalicznej wypowiedzi dyrektora FBI, w której obarczył Polaków za współuczestnictwo w hitlerowskich zbrodniach.

— Włodarze naszego państwa nie potrafią sobie poradzić z promocją najnowszych dziejów, oddali pole do popisu innym i mamy tego efekty. Jeżeli z nas, narodu ofiar, robi się katów to potrzebne jest stanowcze stanowisko. Z resztą ta wypowiedź nie wzięła się z nikąd. Jest ona zwieńczeniem kampanii nienawiści wobec Polaków — konkludował.

Spora część spotkania poświęcona była pracom ekshumacyjnymi na Łączce, pogrzebie z honorami Jaruzelskiego, sielankowemu życiu byłych ubeków, zakłamywania rzeczywistości przez resortowe dzieci oraz różnym paszkwilom wymierzonym w narodowych bohaterów.

— Okrągły stół nie zmienił systemu, tylko go trochę przekształcił. Żyjemy w PRLu bis, ponieważ mamy za dużo związku z poprzednim ustrojem: polityka, stosunki gospodarcze, media, o wymiarze sprawiedliwości nie wspominając — uważa Tadeusz M. Płużański.

Poniżej można posłuchać nagrania z całego spotkania.

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1HUzuyw” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

Za zdjęcia serdecznie dziękujemy p. Andrzejowi Zarankowi.

[fancy_amp]