Niezależnie wracamy do mszy świętych za Ojczyznę

Nie będą to jednak miejskie uroczystości.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Msza za Ojczyznę w naszym kościele wyjątkowo, w związku z przeniesieniem uroczystości NMP Królowej Polski w tym roku, zostanie odprawiona 2 maja o godz. 11.

W zeszłym roku informowaliśmy, że skończyła się pewna tradycja i nie będzie uroczystych mszy świętych w centralnym kościele Piły z racji kolejnych rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.»

— Doszliśmy do wniosku, że w naszej świątyni nie może zabraknąć mszy za naród Polski w tak ważną rocznicę jak uchwalenie Konstytucji — wyjaśnia ks. Janusz Zdolski.

Dodaje także, że niezmiennie w naszym kościele są odprawiane Eucharystie w innych ważnych dla Polski datach tj. 31 sierpnia, 1 września, 17 września, 11 listopada czy 10 kwietnia. — Musimy modlić się za naszą Ojczyznę — mówi.

Jak informuje urząd miasta na swojej stronie internetowej», miejskie uroczystości odbędą się 2 i 3 maja. Najpierw 2 maja o godz. 18. odbędzie się msza w kościele parafii wojskowo-cywilnej pw. NMP Królowej Polski, a dzień później, o godz. 12. przy pomniku Stanisława Staszica zostaną złożone wiązanki.