Będzie ksiądz-vloger, będzie szał

Ksiądz, vloger, doktor nauk teologicznych, bioetyk, autor książki „Szału nie ma, jest rak”, czyli ks. Jan Kaczkowski spotka się z mieszkańcami Piły.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Kapłan przyjeżdża do Piły na zaproszenie Stowarzyszenia EFFATA»

— Niektórzy wieścili mu, że będzie karykaturą księdza. Niespełna jedenaście lat jego kapłaństwa to m.in. stworzenie domowego hospicjum, potem budowa od podstaw hospicjum stacjonarnego; organizacja Areopagów etycznych, praca katechety. W 2012 r. zdiagnozowano u niego nowotwór mózgu. Mówi, że jest „otwarty na cud”, ale jednocześnie przygotowuje się na to, żeby „dobrze przeżyć swoją śmierć” — czytamy na stronie stowarzyszenia.

Ks. Jan Kaczkowski jest vlogerem – swoje filmy publikuje na portalu Boska.TV. Ma 36 lat, prowadzi hospicjum w Pucku, sam choruje na glejaka mózgu. Od urodzenia ma lewostronny niedowład i dużą wadę wzroku.

Jak mówi dla portalu „Na temat”, w codziennej działalności przyświecają mu dwie zasady: „Jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj”, „jeśli przestaniesz traktować każdego podmiotowo, bez względu na to, czy wierzący czy nie, generał ZOMO czy sekretarz partii, to spadaj”.

Spotkanie z ks. Kaczkowskim odbędzie się we wtorek, 28 kwietnia 2015 o godz. 16.30 w sali INWEST-PARKU (dawny dom partii, ul. Dąbrowskiego 8). Wcześniej, o godz. 12. odbędzie się wykład dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile (ul. Podchorążych 10).