26 kwietnia 2015 r.

Logo100latmale

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Od 26 kwietnia do 2 maja przeżywamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy w codziennej modlitwie o młodych ludziach podejmujących w tym czasie życiowe decyzje. Niech ich wybory oświeca działanie Ducha Świętego.

 2. Już w najbliższy wtorek, 28 kwietnia na mszy świętej o godz. 18.00 powitamy uroczyście relikwie świętej lekarki z Włoch, patronki rodzin, małżeństw i starających się o potomstwo Joanny Beretty Molli. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Z tej racji, podobnie jak w minioną niedzielę, gościmy kolejny raz panią Krystynę Zając, która jest odpowiedzialna za szerzenie kultu św. Joanny Beretty Molli. Bóg zapłać za wygłoszone słowo.

 3. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy figurze świętego Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Czytaniem Biblii, radosnym śpiewem i modlitwą głosić będziemy Zmartwychwstałego Chrystusa. Przyjdźmy, aby dać świadectwo naszej wiary i dzielić się nią z innymi.

 4. Również dziś o godz. 17.15 kolejne NABOŻEŃSTWO DROGI ŚWIATŁA. Tym razem w przeżywaniu czternastu stacji ze Zmartwychwstałym pomogą nam świece. Tradycyjnie „Ludzi Światła” zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem do zakrystii.

 5. Dziś także apel maryjny o 21.00, który poprowadzi wspólnota Nazaret. Zapraszamy!

 6. W poniedziałek spotkanie katechetów o godz. 17.00 i Rada Wspólnoty Wychowawczo-duszpasterskiej o godz. 19.00.

 7. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 8. W czwartek miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, którego uczcimy ucałowaniem relikwii po każdej mszy św. O godz. 17.30 nabożeństwo ku Jego czci poprowadzi Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

 9. OD PIĄTKU ROZPOCZYNA SIĘ MIESIĄC MARYJNY.

  Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00 w naszej świątyni.

  W każdą niedzielę maja apel o 21.00 przy figurze świętego Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

  Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę maja o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.

 10. W piątek, 1 maja we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika msze św. o godz. 6.00; 7.00; 8.00 i 18.00. Tego dnia jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 11. W sobotę, 2 maja obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI – głównej patronki naszej Ojczyzny. Uroczystość ta jest przeniesiona ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Msze św. w naszym kościele według rozkładu niedzielnego. Eucharystia w intencji narodu polskiego o godz. 11.00. W parafii cywilno-wojskowej msza św. odpustowa o godz. 18.00.

 12. Z racji świąt odwiedziny chorych zostają przeniesione na 8 maja. Nabożeństwo I Soboty miesiąca zostanie odprawione 2 maja o godz. 17.30.

 13. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

 14. 6 maja obchodzić będziemy 70. rocznicę pierwszej powojennej mszy świętej. Już dziś zapraszamy na uroczystą Eucharystię za ofiary II wojny światowej, mieszkańców Piły i o nowe powołania zakonne, która odbędzie się w czwartek 7 maja o godz. 18.00. Na tę mszę z pielgrzymką przyjdą wierni z parafii św. Antoniego. Przyjmijmy ich z radością. Po mszy zaplanowane jest wielkie wspólne zdjęcie oraz posiłek na placu kościoła.

 15. Rozpoczęła swoją działalność nasza parafialna BIBLIOTEKA ŚWIĘTEJ RODZINY. Mieści się ona w Oratorium. Książki można wypożyczać w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. Na początek proponujemy lekturę o tematyce rodzinnej i wychowania oraz książki o świętych, czy też pozycje związane z historią naszego miasta.

 16. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia”; natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt: „Wspomnienia Oratorium”. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Finał konkursu podczas festynu parafialnego. Głównymi nagrodami są tablety multimedialne. Materiały do konkursu można uzyskać min. w naszej BIBLIOTECE. Zapraszamy!

 17. Informacje dla osób przystępujących do bierzmowania znajdują się na stronie internetowej parafii.

 18. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. informacje o pomocy kościoła udzielanej mieszkańcom Syrii i Iraku.

 19. W przyszłą niedzielę w parafii będziemy gościć Ambasadorów Przystani z Jezusem, którzy opowiedzą nam o ogólnopolskiej inicjatywie ewangelizacyjnej, która odbywa się w naszej diecezji w Kołobrzegu w dniach od 20 do 27 lipca. Ewangelizatorzy już po raz trzeci pragną dzielić się Dobrą Nowiną o Chrystusie zarówno z uczestnikami wielkiej imprezy muzyki elektronicznej Sunrise Festival jak również z każdą osobą, która w tym czasie będzie w Kołobrzegu na wypoczynku. Za tydzień będą rozprowadzane materiały formacyjne nagrane podczas zeszłorocznej Przystani, które będą rozdawane wszystkich chętnym. My natomiast będziemy mogli wspomóc to wydarzenie poprzez nasze ofiary i datki, które pomogą w ewangelizacji, w organizacji wydarzenia, które gromadzi ponad 300 osób z całej Polski. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji tego wydarzenia oraz za wszelkie dary materialne złożone przy tej okazji.

[/fancy_numbers]

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Krzyż Nekrolog

+ Jolanta PECELT-CIEPŁUCH, lat 68 z al. Piastów;
+ Pelagia BANASZEWSKA, lat 94 z al. Jana Pawła II;
+ Teresa BOJAŃSKA, lat 83 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Piotr SIKORA, lat 49 z al. Piastów;
+ Danuta EWERTOWSKA – SINIECKA, lat 65 z ul. O. M. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»