12 kwietnia 2015 r.

Logo100latmale

II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj, 12 kwietnia przeżywamy NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

  Jest to dzień patronalny CARITAS. Z tej racji o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji członków parafialnej Caritas.

  Zapraszamy na godz. 14.45 do naszej świątyni, aby uroczyście odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego.

  Dzisiaj również zapraszamy na EWANGELIZACJĘ ZE SŁOWEM BOŻYM. Rozpoczęcie spotkania o godz. 15.00 przy figurze świętego Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Radosnym śpiewem, modlitwą, czytaniem Biblii głosić będziemy Zmartwychwstałego Chrystusa. Przyjdźmy, aby dać świadectwo naszej wiary i dzielić się nią z innymi.

  Również dziś zapraszamy na pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO DROGI ŚWIATŁA. Podczas tego nabożeństwa będziemy rozważać 14 stacji ze Zmartwychwstałym. Odbędzie się ono o godz. 17.00. Osoby zaangażowane w to nabożeństwo, czyli tzw. „Ludzi Światła” zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem do zakrystii.

  Apel maryjny o 21.00 poprowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza – ministranci.

 2. W poniedziałek Caritas parafialna będzie wydawała żywność w godz. od 9.00 do 14.00.

 3. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz rodziców. W tym dniu poświęcimy wianki i przypinki.

 4. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 5. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. O godz. 17.30 różaniec, a następnie Eucharystia i nabożeństwo.

 6. Zapraszamy na dni skupienia dla osób przygotowujących się w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie w piątek 17 kwietnia o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. W sobotę spotykamy się o godz. 10.00 również w domu katechetycznym, a o godz. 18.00 na mszy św., podczas której rodzice wręczą osobom bierzmowanym krzyże.

 7. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w 79. Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę w dniach 24-26 kwietnia. Wyjazd z Piły 24 kwietnia o godz. 18.00 z parafii NMP Wspomożenia Wiernych. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 8. W tygodniku „Gość niedzielny” m.in. o zabiciu 142 chrześcijańskich studentów przez islamistów w Kenii oraz artykuły związane z przesłaniem Bożego Miłosierdzia.

 9. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia” natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt: „Wspomnienia Oratorium”. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Finał konkursu podczas festynu parafialnego w dniu 7 czerwca 2015 roku. Głównymi nagrodami są tablety multimedialne. Zapraszamy!

 10. W niedzielę 19 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 Dzień Otwartych Drzwi w Salezjańskiej Szkole Podstawowej z oddziałem przedszkolnym. Serdecznie zapraszamy.

 11. Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi przy ul. Andersa 34 serdecznie zaprasza w niedzielę, 19 kwietnia w godzinach od 10.00 do godz. 14.00 na Drzwi Otwarte. Jeśli ważne jest dla rodziców, dziadków wychowanie w duchu katolickim ks. Bosko, patriotycznym oraz wykształcenie na wysokim poziomie w przyjaznej atmosferze to zapraszamy.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Regina FRISZKE, lat 81 z ul. Sikorskiego;
+ Józef ŚLIWIŃSKI,
lat 78 z ul. Dzieci Polskich;
+ Marian SZAREK,
lat 75 z ul. Ks. J. Popiełuszki;
+ Danuta Anna OLCZAK,
lat 74 z ul. Wodnej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»