Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Już w sobotę zaczniemy STUDNIÓWKĘ!

Ks Proboszcz Zbigniew Hul Prezentuje Legitymacje Dla Studniówka Czyli Akcja Modlitewna

Już w sobotę zaczniemy STUDNIÓWKĘ!

100 rodzin przez 100 dni będzie polecało naszą parafię z racji 100-lecia poświęcenia naszego kościoła!

21 marca rusza wielka akcja modlitewna z okazji naszego jubileuszu! Tego dnia zacznie się studniówka.

— Nasza parafia potrzebuje modlitwy! Wśród różnych wydarzeń w ramach jubileuszu nie możemy zapomnieć o zwróceniu się do Boga. Studniówka to szturm do nieba — mówi ks. Janusz Zdolski, koordynator akcji.

Na czym polega ta akcja? Otóż z racji 100-lecia kościoła, 100 rodzin zobowiązuje się przez 100 dni do odmawiania jubileuszowej modlitwy, która znajduje się na obrazkach ze Świętą Rodziną. Modlitwę można odmawiać wspólnie, osobno lub w kościele. Ważne, aby powierzać sprawy naszej parafii Świętej Rodzinie.

Dzień, w którym rozpocznie się „studniówka” nie jest przypadkowy. To pierwszy dzień wiosny, 21 marca. Odliczając 100 dni od tej daty, wypadnie 28 czerwca, czyli dzień kiedy zaplanowane są wielkie, centralne uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia.

» Zobacz także: Specjalna strona na studniówkę z formularzem zapisu»

Do akcji może się włączyć każda rodzina i osoba, nawet nie z naszej parafii.

— Nawet osoby samotne mogą zapisać się jako rodzina, bo przecież w modlitwie duchowo łączy się ze swoimi przodkami. Wierzę, że w prawie 15. tys. parafii znajdzie się 100 rodzin, którym nie jest obojętny los Kościoła i podejmą zobowiązanie krótkiej modlitwy — dodaje ks. Janusz.

Każda rodzina dostanie specjalnie przygotowaną legitymację. Osoby, które już się zapisały mogą odebrać wypełnione legitymacje w kancelarii parafialnej

Ci, którzy chcą się włączyć do akcji mogą się zapisać w kancelarii parafialnej lub przez internet. Formularz znajdziecie TUTAJ» (kliknij).

Uroczyste ślubowanie, które rozpocznie „studniówkę” odbędzie się na mszy świętej w sobotę, 21 marca o godz. 18. Msza zostanie odprawiona w intencji osób podejmujących modlitewne zobowiązanie.

  1. BARBARA GOŁAST
    BARBARA GOŁAST17 marca 2015

    Szczęść Boże! akurat w sobotę mam zajętą ,ale będę się modliła co dziennie z mężem w domu wieczorem przez 100dni jest to wsparcie duchowe z naszej strony! Parafianka Barbara z mężem Jerzym! Z Panem Bogiem!

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»