Biskup o biskupie

Biskup dr Krzysztof Zadarko wygłosi prelekcję z cyklu „Kościelne dzieje Piły”. Opowie o dawnym pasterzu koszalińsko-kołobrzeskiego Kościoła. Dziś przypada 19. rocznica jego śmierci.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

W najbliższą środę, 18 marca, na godz. 19. zapraszamy do sali św. Jana Bosko na spotkanie z historią. Tym razem w ramach przybliżania ciekawych sylwetek związanych z religijną historią miasta będzie wykład na temat postaci bpa Czesława Domina, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w latach 1992-1996

Mimo, że biskup Domin nie jest związany z naszym regionem poprzez miejsce urodzenia (pochodził ze śląska) to pomagał pilskiej ludności. Nazywany był „kapłanem ubogich”. Jako biskup pomocniczy nie usiadł za administracyjnym biurkiem, ale był prawdziwym społecznikiem. Wizytując poszczególne parafie, starał się znaleźć czas na spotkanie z wielodzietną rodziną.

Więcej na temat miłosiernego biskupa będzie można usłyszeć w wykładzie sufragana diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, bpa dra Krzysztofa Zadarki. Środa, 18 marca, godz. 19., sala św. Jana Bosko. Wstęp wolny. Zapraszamy!

[titled_box variation=”green” title=”Kościelne Dzieje Piły”]

Plan kolejnych wykładów z cyklu Kościelne Dzieje Piły:

KoscielneDziejePily
[fancy_list style=”arrow_list” variation=”green”]

  • 18 marca 2015 r. (środa) – ks. bp dr Krzysztof Zadarko – „Biskup Czesław Domin, jako pasterz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej"

  • 8 kwietnia 2015 r. (środa) – ks. mgr Tomasz Wola (Parafia Ewangelicko – Augsburska w Pile) – „Ksiądz Ludwik Heine proboszcz kościoła ewangelickiego św. Jana w Pile”

  • 13 maja 2015 r. (środa) – mgr Maciej Usurski (Muzeum Stanisława Staszica) – „Ksiądz dr Bolesław Domański proboszcz z Zakrzewa Złotowskiego i jego działalność na rzecz Związku Polaków w Niemczech

  • 10 czerwca 2015 r. (środa) – mgr Stanisław Dąbek (RCK Piła) – „Ksiądz Stanisław Olędzki SDB – salezjanin, kapłan, wychowawca i poeta”

[/fancy_list]

Kościelne Dzieje Piły II[/titled_box]