8 marca 2015 r.

Logo100latmale

III Niedziela Wielkiego Postu

Oculi – Głucha

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. PRZEŻYWAMY OKRES POKUTY I NAWRÓCENIAWIELKI POST.

  W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00;

  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 2. Dzisiaj apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota Żywego Różańca.

 3. Zachęcamy, aby włączyć się w akcję modlitwy za parafię. Szukamy 100 odważnych rodzin, które przez 100 dni będą polecać naszych parafian z racji 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Zgłaszać można się u ks. Janusza w kancelarii parafialnej.

 4. Od poniedziałku do środy w naszym kościele odbywają się rekolekcje dla szkół ponadgimnazjalnych. Nasza świątynia będzie gościć młodzież w godz. od 8.00 do 14.30. Z tej racji nie będzie mszy św. o godz. 8.00.

 5. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą swoje postanowienia.

 6. Również we wtorek mszą św. o godz. 18.00 w kościele rozpocznie się spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

 7. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 8. Młodzież zapraszamy na „Wielkopostne Czuwanie Młodych”, które odbędzie się w sobotę, 14 marca o godz. 20.00 w parafii Wspomożenia Wiernych. W tym roku spotkanie nosi tytuł ”Krzyż stał się mi bramą”. Wspólne wyjście sprzed naszego kościoła o 19.30.

 9. Serdecznie zachęcamy do osobistego podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Formularze znajdują się na bocznych ołtarzach. Tych wszystkich, którzy pragną podjąć duchową adopcję zapraszamy już dzisiaj na uroczyste ślubowanie podczas mszy św., która zostanie odprawiona 25 marca – w DNIU ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA – o godz. 18.00. Każdy, kto podejmie się duchowej adopcji winien odmawiać stosową modlitwę i jedną tajemnicę różańca świętego dziennie. Bądźmy pewni, że Bóg obdarza swoim szczególnym błogosławieństwem tych, którzy opowiadają się za życiem.

 10. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia” natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt.: „Wspomnienia Oratorium”. Materiały są w naszym sklepiku. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Finał konkursu podczas festynu parafialnego, 7 czerwca. Zapraszamy!

 11. Zostało już tylko kilka wolnych miejsc na dziękczynną pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w ostatnim tygodniu maja. Chcemy zwiedzić takie miejsca jak: Turyn, Wenecja, Piza, Bolonia, Florencja i inne na północy Włoch. Zobaczymy także oryginalny Całun Turyński. Zapisy i szczegóły na stronie parafii lub w kancelarii parafialnej.

 12. Miesięcznik „Arka” poświęcony jest w całości św. Teresie z Avila. W „Gościu Niedzielnym” m.in. cd. dyskusji o dopuszczeniu do komunii osób rozwiedzionych żyjących w kolejnym związku.

 13. Dzisiaj o godzinie 19.00 w akademickim kościele Chrystusa Dobrego Pasterza  rozpoczną się wielkopostne rekolekcje akademickie, które trwać będą do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Jastrząb.

 14. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 zaprasza na drzwi otwarte, 12 marca. Rozpoczęcie w hali sportowej o godz. 17.00. Prośba, aby dzieci miały obuwie sportowe.

 15. Parafia św. Antoniego zaprasza 15 marca o godz. 17.30 na koncert zespołu LutoSłowianie. Szczegółowe informacje na plakatach.

 16. Trwają zapisy na Misterium Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Polega ona na indywidualnym przejściu trasy 45 km z Piły do Skrzatusza, nocą, z piątku na sobotę z 20 na 21 marca. Wyjście po mszy świętej w piątek o godz. 21.00 z parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl. Zapisy do 17 marca.

 17. Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników organizuje wczasorekolekcje „Karpacz 2015” w terminie 18-27 lipca. Szczegółowe informacje na plakatach i w kancelarii.

 18. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. W oratorium, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00 dyżuruje osoba pomagająca wypełnić PIT.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Irena FIJOŁEK, lat 84 z ul. Budowlanych

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»