29 marca 2015 r.

Logo100latmale

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

Palmarum – Palmowa

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. ROZPOCZYNAMY WIELKI TYDZIEŃ – czas uczestnictwa w męce i śmierci Jezusa, które doprowadzą nas do radości Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

  NIEDZIELA PALMOWA

  Poświęcenie palm na początku każdej mszy św. Przed sumą, o godz. 10.45 rozpocznie się procesja z palmami. Tradycyjnie palmy będzie można nabyć przed kościołem przy stoiskach CARITAS.

  Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.15 i apel maryjny o godz. 21.00.

  WIELKI TYDZIEŃ

  Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę przed południem podczas każdej mszy św., a wieczorem od 17.00 do 19.00.

  W środę stała nowenna do Maryi Wspomożycielki o godz. 17.30.

  ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

  SPOWIEDŹ podczas Triduum: w Wielki Czwartek od 7.00 do 23.00, w Wielki Piątek od 6.00 do 23.00, a w Wielką Sobotę od 6.00 do 21.00. Spowiedzi nie będzie podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia.

  WIELKI CZWARTEK Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa do godz. 23.00

  WIELKI PIĄTEKTego dnia Kościół od wieków nie sprawuje Eucharystii. W tym dniu obowiązuje nas POST ŚCISŁY – tak co do ilości, jak i co do jakości. O godz. 15.00 droga krzyżowa. O godz. 18.00 zapraszamy na Liturgię Adoracji Krzyża. Po niej odśpiewanie trzech części Gorzkich Żali. Adoracja od 6.00 do godz. 23.00. W Wielki Piątek rozpoczyna się też Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Będzie ona odprawiana każdego dnia wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Intencja nowenny: „Za młodzież, aby dobrze przygotowała się do Światowych Dni Młodzieży”

  WIELKA SOBOTAPamiętajmy o adoracji Najświętszego Sakramentu, który będzie wystawiony przy Bożym Grobie od godz. 6.00 do 20.30. Święcenie pokarmów w naszym kościele od godz. 9.00 do 16.00. W tym dniu przynosimy do kościoła wielkopostne skarbonki ze swoją jałmużną.

  WIGILIA PASCHALNA – Najświętsza i najważniejsza, czyli Liturgia Paschalna będzie sprawowana o godz. 21.00, rozpocznie się poświęceniem ognia przed kościołem. Przynieśmy ze świece – paschaliki. Msza Wigilii Paschalnej zakończy się procesją rezurekcyjną. Prosimy o jej przygotowanie.

  W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 7.00 będzie odmawiana wspólnie modlitwa Kościoła – Jutrznia.

  WIELKANOC

  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msza św. o godz. 6.30 bez procesji! Dodatkowo chrzty na mszy św. o 14.00.

  W Poniedziałek Wielkanocny rozkład mszy św. jak w niedzielę.

 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w porządkowanie naszej świątyni na okres Wielkiego Tygodnia i Świąt.

 3. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

 4. We wtorek, w ostatnim dniu miesiąca wspominamy św. Jana Bosko. O 17.30 nabożeństwo ku jego czci prowadzi Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

 5. W środę, 1 kwietnia kolejny wykład z cyklu „Rodzinne spotkania – w kręgu refleksji nad rodziną i wychowaniem”. Temat „Nauczanie św. Jana Pawła II o rodzinie podczas jego pielgrzymek do Ojczyzny” przedstawi ks. dr Jarosław Wąsowicz. Wykład odbędzie się o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Wstęp wolny.

 6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 7. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. dodatek – płyta z filmem „Pasja”.

 8. W sklepiku i przed kościołem są rozprowadzane świece – paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać m.in. podczas Liturgii Wigilii Paschalnej oraz uroczystości domowych.

 9. Parafia św. Jana Bosko przy ul. Libelta zaprasza na NOC KONFESJONAŁÓW, czyli okazję do spowiedzi w nocy od 22.00 do 6.00 z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę.

 10. W Niedzielę Zmartwychwstania i drugi dzień świąt kiosk parafialny będzie nieczynny. Czasopisma prosimy odbierać w Wielki Piątek w godz. od 10.00 do 18.00.

[/fancy_numbers]