22 marca 2015 r.

Logo100latmale

V Niedziela Wielkiego Postu

Judica – Czarna

[fancy_numbers variation=”black”]

 1. Rozpoczynamy PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Bardzo serdecznie witamy wśród nas księdza rekolekcjonistę Radosława Błaszczyka – salezjanina z WSD w Lądzie.

  W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na spotkania rekolekcyjne o godz. 7.00, 8.00 i o 18.00.

  W środę na godz. 8.00 zapraszamy szczególnie osoby chore, cierpiące, starsze. Podczas Eucharystii zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

  Spowiedź rekolekcyjna podczas wszystkich spotkań.

  W środę możliwość uzyskania odpustu zupełnego podczas każdej mszy św.

  Od poniedziałku do środy będą przeprowadzane w naszej świątyni rekolekcje dla Gimnazjum nr 4 w godz. 9.50-11.00.

 2. Dzisiaj apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników (SSW).

 3. We wtorek – 24 marca – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. O godz. 18.00 msza święta w intencji członków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki. Po mszy św. złożymy hołd Maryi Wspomożycielce.

 4. Wspólnota „Nazaret” zaprasza we wtorek, środę i czwartek na projekcję filmu „Bóg nie umarł” w kinie Helios o godz. 17.30.

 5. W środę Caritas Parafialna będzie wydawała jabłka i marchew w godz. od 9.00 do 14.00.

 6. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 7. Serdecznie zachęcamy do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Formularze znajdują się na bocznych ołtarzach. Zapraszamy na uroczyste ślubowanie podczas mszy św. – 25 marca – w DNIU ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA – o godz. 18.00.

 8. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ w najbliższy piątek (27 marca)

  W naszej świątyni o godz. 8.30 i 17.30, a dla dzieci o 16.30.

  Natomiast o godz. 19.00 przy kościele św. Stanisława Kostki odbędzie się DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEGO MIASTA. Zakończenie przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Nabożeństwo poprowadzi ks. Bp Paweł Cieślik. Zapraszamy ministrantów, dzieci, młodzież, dorosłych, poczty sztandarowe organizacji społecznych, wspólnot religijnych i szkół naszego miasta do licznego udziału. Zbiórka pocztów sztandarowych o godz. 18.30. Przynieśmy ze sobą znicze.

 9. Zapraszamy do przygotowania naszego kościoła do świąt. Porządkowanie rozpoczniemy w najbliższą sobotę o godz. 9.00.

 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.00.

 11. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na początku każdej mszy św. Przed SUMĄ – o godz.10.45 rozpocznie się UROCZYSTA PROCESJA Z PALMAMI.

 12. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia” natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt.: „Wspomnienia Oratorium”. Materiały są w naszym sklepiku. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Finał konkursu podczas festynu parafialnego, 7 czerwca.

 13. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o duchowej adopcji dziecka poczętego i dodatek – obrazek Matki Bożej z Guadalupe z codzienną modlitwą duchowej adopcji.

 14. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. W oratorium, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00 dyżuruje osoba pomagająca wypełnić PIT.

 15. W sklepiku są rozprowadzane świece – paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać min. podczas Liturgii Światła Wielkiej Soboty, w procesji Rezurekcyjnej czy tez uroczystościach domowych. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane również przed kościołem palmy na Niedzielę Palmową.

 16. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy ołtarzu Wspomożycielki Wiernych.

[/fancy_numbers]

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Krzyż Nekrolog+ Adam KRZYSZTYNIAK, lat 84 z pl. Zwycięstwa;
+ Irena MISIAK,
lat 87 z al. Niepodległości;
+ Ryszard SZUDROWICZ,
lat 59 z ul. Buczka;
+ Kazimiera ROCKA, lat 81 z ul. Śródmiejskiej;
+ Włodzimierz PULKOWSKI, lat 62 z ul. O. M. Kolbe;
+ Witold MISZTELA, lat 83 z ul. Okrzei.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»