15 marca 2015 r.

Logo100latmale

IV Niedziela Wielkiego Postu

Laetare – Środopostna (tzw. Niedziela Radości albo Różowa)

[fancy_numbers variation=”hotpink”]

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Laetarę, czyli tzw. Niedzielę Radości albo Różową. Kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą, oznacza radość pośród pokuty, chwilę wytchnienia podczas utrapienia, przebłysk radości, zwiastujący zbliżanie się świąt paschalnych.

 2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej:
  dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00;

  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 3. Dzisiaj apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Stowarzyszenie NMP Wspomożenia Wiernych (ADMA).

 4. W sobotę rusza studniówka – czyli wielka akcja modlitewna, polegająca na modlitwie 100 rodzin przez 100 dni z okazji 100-lecia poświęcenia kościoła. Zapisało się póki co ponad 50 osób. Wierzymy, że w prawie 15. tys. parafii znajdzie się jeszcze drugie tyle osób, którym nie jest obojętny los Kościoła i podejmą zobowiązanie krótkiej modlitwy. Akcja polega na codziennym odmówieniu jubileuszowej modlitwy do Świętej Rodziny od 21 marca do 28 czerwca, czyli do dnia, kiedy odbędą się centralne uroczystości związane ze 100-leciem naszej świątyni. Zapisywać się można w kancelarii parafialnej lub przez internet: KLIKNIJ TUTAJ». Osoby, które już się zapisały mogą odebrać specjalnie przygotowane legitymacje w kancelarii. Wszystkich zapraszamy także na mszę świętą w intencji osób podejmujących modlitwę, na której 100 rodzin złoży ślubowanie i tym samym rozpocznie akcję. Odbędzie się ona w sobotę, 21 marca o godz. 18.

 5. Od poniedziałku do piątku w naszej parafii odbywać się będą rekolekcje dla szkół podstawowych w godz. od 9.00 do 11.30.

 6. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy przedstawicieli grup, ruchów i wspólnot na Radę Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej.

 7. We wtorek przypadają imieniny naszego proboszcza i dyrektora domu zakonnego ks. Zbigniewa Hula. Zachęcamy do modlitwy za pasterza naszej parafii w sposób szczególny na mszy świętej w intencji solenizanta o godz. 18.00.

 8. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 9. Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. W środę, 18 marca o godz. 19.00 zostanie zaprezentowana postać ks. bpa Czesława Domina pasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Prelegentem będzie bp dr Krzysztof Zadarko.

 10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę na projekcję filmu „Bóg nie umarł” w kinie Helios o godz. 18.30. W kasie biletowej należy podać hasło: „Nazaret”.

 11. W sobotę zapraszamy wszystkie dzieci do Oratorium na godz. 16.00 na "Bajkowe popołudnie". Będzie ciekawa bajka, konkurs plastyczny i coś słodkiego. Natomiast na godz. 19.30 zapraszamy młodzież na "Wieczór filmowy". W programie film z przesłaniem, dyskusja i poczęstunek.

 12. Serdecznie zachęcamy do osobistego podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Formularze znajdują się na bocznych ołtarzach. Tych wszystkich, którzy pragną podjąć duchową adopcję zapraszamy na uroczyste ślubowanie podczas mszy św., która zostanie odprawiona 25 marca – w Dniu Świętości Życia – o godz. 18.00.

 13. Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Bosko. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum będą mogły wykazać się wiedzą zawartą w książce pt. „Ksiądz Bosko – wspaniała historia” natomiast osoby starsze wiedzą z książki pt.: „Wspomnienia Oratorium”. Materiały są w naszym sklepiku. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Finał konkursu podczas festynu parafialnego, 7 czerwca.

 14. Zostało już tylko kilka wolnych miejsc na dziękczynną pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w ostatnim tygodniu maja. Chcemy zwiedzić takie miejsca jak: Turyn, Wenecja, Piza, Bolonia, Florencja i inne na północy Włoch. Zobaczymy także oryginalny Całun Turyński. Zapisy i szczegóły na stronie parafii lub w kancelarii parafialnej.

 15. W „Gościu Niedzielnym” m.in. dodatek książeczka z najpopularniejszymi wypowiedziami papieża Franciszka.

 16. Trwają zapisy na Misterium Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Polega ona na indywidualnym przejściu trasy 45 km z Piły do Skrzatusza, nocą, z piątku na sobotę z 20 na 21 marca. Wyjście po mszy świętej w piątek o godz. 21.00 z parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl. Zapisy do 17 marca.

 17. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. W oratorium, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00 dyżuruje osoba pomagająca wypełnić PIT.

 18. W sklepiku są rozprowadzane świece – paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać min. podczas Liturgii Wigilii Paschalnej, w procesji rezurekcyjnej czy też podczas śniadania wielkanocnego. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane również przed kościołem palmy na Niedzielę Palmową.

 19. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy ołtarzu Wspomożycielki Wiernych.

 20. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się od przyszłej niedzieli. Zostaną wygłoszone przez ks. dra Radosława Błaszczyka – salezjanina z WSDTS w Lądzie.

[/fancy_numbers]

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Krzyż Nekrolog

+ Zofia SKOWROŃSKA, lat 86 z ul. O. M. Kolbe;
+ Helena JAŚKIEWICZ, lat 91 z al. Wojska Polskiego;
+ Edmund WILKOWSKI, lat 87 z ul. Kujawskiej;
+ Józef WACHOWIAK, lat 86 z Pl. Konstytucji 3 Maja;
+ Józefa SAMUL, lat 79 z ul. O. M. Kolbe;
+ Kazimiera DROZDOWICZ, lat 95 z ul. Mieszka I.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»