W imieniu generała salezjanów

W czwartek rano zakończyła się nadzwyczajna wizytacja radcy generalnego Towarzystwa Salezjańskiego regionu Europa Środkowo-Północna, ks. Tadusza Rozmusa.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wizytator przybył do parafii w imieniu X następcy ks. Bosko, czyli przełożonego generalnego, ks. Angela Artime sdb.

— Każda placówka salezjańska przeżywa taką wizytację raz na sześć lat. Jest okazją do odwiedzenia wszystkich miejsc, gdzie spełniany jest charyzmat księdza Bosko. Podczas wizytacji ksiądz radca spotyka się z każdym współbratem na osobności, dowiadując się więcej na temat życia danej wspólnoty — wyjaśnia ks. Janusz Zdolski.

Kulminacyjnym momentem wizytacji była msza święta, sprawowana w środę wieczorem. Ks. Tadeusz Rozmus podziękował za dobrze rozwiniętą rodzinę salezjańską na terenie naszej parafii i inspektorii.

— Widzę to piękno realizacji powołania salezjańskiego. Musimy się z tego bardzo cieszyć! To piękno jest owocem zaangażowania wspólnoty salezjanów, ale i każdego z was — mówił do wiernych ksiądz radca.

— Chcę wam serdecznie podziękować, za owoc waszej pracy. Ale i jednocześnie prosić: musimy sobie uświadomić o nowych wyzwaniach, które niosą nam nowe czasy, globalizacyjne. Jesteśmy powołani do tego, abyśmy byli apostołami tych czasów! — dodał.

Po mszy ks. radca spotkał się z radą wspólnoty wychowawczo-duszpasterskiej, gdzie każdy z przedstawicieli grup działających przy parafii, opowiadał o życiu swojej wspólnoty. Ks. Rozmus podzielił się wskazówkami na temat zaangażowania wiernych w życiu Kościoła.

[button size=”large” align=”center” target=”blank” variation=”yellow” link=”http://1drv.ms/1zTVaZS”]ZOBACZ ZDJĘCIA[/button]