8 lutego 2015 r.

Logo100latmale

V NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza.
 2. Rozpoczęliśmy KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY prowadzone przez neokatechumenat. Spotkania w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.
 3. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce na pomoc Ukrainie. Akcja ma na celu zebranie jak największej ilości artykułów żywnościowych oraz przemysłowych dla mieszkańców Ukrainy zamieszkujących tereny objęte działaniami wojennymi. W szczególności prosimy o żywność o trwałości powyżej 6 miesięcy; o koce, śpiwory, pościele; artykuły higieniczne, dla małych dzieci, artykuły szkolne. Szczegółowy wykaz najpotrzebniejszych artykułów jest zamieszczony na plakatach. Dary można składać jeszcze dzisiaj przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. We wtorek, 10 lutego przypadają imieniny ks. Jacka Pływacza. Solenizant odprawi swoją mszę świętą dzień wcześniej, czyli w poniedziałek 9 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy.
 5. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą świece.
 6. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników we wtorek rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w kościele. Tego dnia o godz. 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny.
 7. Również we wtorek w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbędzie się wystawa unikatowych fotografii Romana Zaranka pt. GRUZY. PIŁA 1947-1950. Otwarcie wystawy o godz. 17.30 w holu RCK, pl. Staszica 1.
 8. W środę, 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji osób chorych. Stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.
 9. Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. W środę, 11 lutego o godz. 19.00 zostanie zaprezentowana postać ks. Ludwika Stocka, proboszcza katolickiej parafii pw. śś. Janów w latach 1856-1904. Prelegentem będzie ks. dr Tomasz Szugalski, historyk. Czytaj więcej»
 10. Miesięcznik „Arka” poświęcony jest Świętemu Obliczu z Manoppello. W „Gościu Niedzielnym” m.in. naukowe fakty o zgubnych konsekwencjach stosowania pigułek antykoncepcyjnych. W „L’Osservatore Romano” orędzie na Światowy Dzień Chorego.
 11. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. Nasz kod P22.
 12. W związku z kończącą się w naszej diecezji peregrynacją krajowego Sztandaru Apostolstwa Trzeźwości, zapraszamy do sanktuarium maryjnego w Skrzatuszu na mszę w czwartek, 12 lutego o godz. 17.00. Podczas Eucharystii obecni będą, oprócz pocztu sztandarowego, działacze trzeźwościowi wraz z ks. Piotr Zielińskim,  diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości.
 13. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na organizację Sejmiku Młodzieżowego, który odbędzie się tradycyjnie w sierpniu, w Trzcińcu.
 14. Także w przyszłą niedzielę przypada 75. rocznica pierwszej deportacji na Sybir. O godz. 11.00 msza w intencji żyjących i zmarłych sybiraków.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Henryk PSZCZOŁA, lat 86 z al. Piastów,
+ Helena DYŁO, lat 89 z ul. Śródmiejskiej, harcerka, wieloletnia współpracownica salezjańska. Czytaj więcej»

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»