15 lutego 2014 r.

Logo100latmale

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W imieniu mieszkańców Ukrainy zamieszkujących tereny objęte działaniami wojennymi, serdecznie dziękujemy za wszelkie dary złożone w minionym tygodniu. Wszystkie artykuły zostały przekazane Caritasowi.

 2. Dzisiaj przypada 75. rocznica pierwszej deportacji na Sybir. O godz. 11.00 msza w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków. Dziś także przeżywamy 40. rocznicę śmierci oraz wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki. Po mszy o godz. 15 ucałowanie jego relikwii. Apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota „Nazaret”.

 3. Rozpoczęliśmy katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez neokatechumenat. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.

 4. W poniedziałek Caritas parafialna będzie wydawała żywność w godz. 9.00-13.00.

 5. Najbliższa środa, 18 lutego to Popielec. Tego dnia rozpoczynamy Wielki Post, okres pokuty i nawrócenia.

  Z racji jubileuszowego roku poświęcenia naszego kościoła, przez cały Wielki Post towarzyszyć nam będzie czterometrowa kopia Całunu Turyńskiego – płótna, w które został owinięty po śmierci nasz Zbawiciel. Dzień wcześniej, czyli we wtorek 17 lutego na mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 uroczyście odsłonimy kopię relikwii Męki Pańskiej.

  W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; oraz ilościowy – jeden posiłek do syta, wszystkich między 18. a 60. rokiem życia!

  W środę msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; oraz o 16.30, 18.00 i 19.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej:dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00.

  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 6. Już wkrótce w naszym mieście rozpoczniemy III Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Są one współorganizowane przez naszą parafię. Przewidziane jest wiele koncertów, wykładów, prelekcji na temat Bohaterów Podziemia. Zwieńczeniem obchodów będzie II Pilski Marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych w ostatni dzień lutego. Natomiast w niedzielę, 22 lutego o godz. 18.00 w RCK odbędzie się koncert patriotyczny Andrzeja Kołakowskiego. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w zakrystii po mszach św., a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej, w kasach RCK oraz w Kolejowym Sklepie Sportowym przy ul. Buczka. Za tydzień przed kościołem młodzież będzie rozprowadzać literaturę dotyczącą najnowszej historii Polski: „Zeszyty Historyczne Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych” oraz program uroczystości w naszym mieście.

 7. Miesięcznik „Arka” poświęcony jest Świętemu Obliczu z Manoppello. W „Gościu Niedzielnym” m.in. odpowiedź na pytanie: Czy muzułmanie i my, katolicy, wierzymy w tego samego Boga? Również o duchowym trójboju w okresie Wielkiego Postu. W „L’Osservatore Romano” orędzie na Światowy Dzień Chorego. W „Małym Gościu Niedzielnym” płyta z zespołem ARKA NOEGO.

 8. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. Nasz kod P22.

 9. Parafia św. Antoniego zaprasza na projekcję filmu pt. „Odważni”. Seans odbędzie się 18 lutego o godz. 19.00. Film tylko dla prawdziwych mężczyzn i ojców!

 10. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszki na organizację Sejmiku Młodzieżowego Boski Festiwal, który odbędzie się tradycyjnie w sierpniu, w Trzcińcu.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Andrzej WITKOWSKI, lat 61 z ul. O. M. Kolbe;
+ Alfred SINIECKI, lat 71 z ul. O. M. Kolbe;
+ Andrzej ŁOŚ, lat 59 z ul. Buczka.
W czwartek zmarł nagle ks. komandor Zbigniew KŁUSEK, proboszcz parafii wojskowo-cywilnej pw. NMP Królowej Polski. Miał 58 lat.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»