Ks. Jarosław Wąsowicz o piłkarskich fanatykach

Podczas sobotniej pielgrzymki kibiców na Jasną Górę odbędzie się promocja najnowszej książki księdza-kibola Jarosława Wąsowicza, która odkłamuje obraz polskiego kibica.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

„Moja Polska Kibolska” to zbiór wypowiedzi i wywiadów ks. Wąsowicza o piłkarskich fanatykach z ostatnich lat.

— Ta książka stanowi kolejny ważny element odkłamywania stereotypowego wizerunku polskich kibiców. Ma szansę skłonić do samodzielnej oceny tego tematu. To ważne nie tyle ze względu na samych „kiboli”, ile z uwagi na działania tych, którzy w obraźliwy sposób określają i generalizują kibiców sportowych. Mają oni przecież zupełnie inne cele — opowiada o książce Paweł Wąsowicz, brat ks. Jarosława.

[pullquote2 quotes=”true” align=”right” cite=””]Ks. Jarosław Wąsowicz sdborganizator Ogólnopolskich Patriotycznych Pielgrzymek Kibiców na Jasną Górę, animator i uczestnik wielu patriotycznych wydarzeń w środowiskach kibicowskich w całej Polsce, publicysta w prasie prawicowej i katolickiej, historyk w Archiwum Salezjańskim Inspektorii Pilskiej.[/pullquote2]

Pierwsza części publikacji opisuje ideę, wokół których zjednoczony dzisiaj ruch kibicowski rozwija swoją niepoprawną formułę działalności społecznej.

— Przywiązanie do tradycji narodowej, pielęgnowanie pamięci o bohaterach, a nade wszystko umiłowanie wolności w myśleniu i działaniu, to najważniejsze elementy wspólnotowego charakteru działalności kibicowskiej — dodaje Paweł Wąsowicz.

W drugiej części zatytułowanej „Sektor niebo” autor przywołuje zmarłych w ostatnich latach kibiców gdańskiej Lechii.

Trzecią część stanowi wybór wywiadów jakich ks. Wąsowicz udzielał na łamach różnych czasopism i portali internetowych, w związku ze swoim zaangażowaniem w działalność kibicowską.

Już od poniedziałku, 12 stycznia publikacja będzie dostępna w Kolejowym Sklepie Sportowym» przy ul. Buczka. Książkę będzie można zakupić podczas patriotycznych i historycznych spotkań, organizowanych przy naszej parafii.

Okładka Polska Kibolska ks. Jarosław Wąsowicz sdb