Kościół potrójnie odpustowy

Rok 2015 obfituje w odpusty, które można zyskiwać w naszym kościele. Możemy przeprowadzić szturm na czyściec!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Jak już pewnie każdy wie, papież Franciszek udzielił specjalnie naszej parafii możliwość zyskiwania odpustu zupełnego z racji jubileuszowego roku 100-lecia kościoła. Czytaj więcej»

Ale to nie jedyna możliwość. Ojciec Święty przyznał wszystkim kościołom klasztornym przywilej odpustu zupełnego, który wierni mogą uzyskiwać za nawiedzenie kościoła, prowadzonego przez jakieś zgromadzenie zakonne i publiczne odmówienie Liturgii Godzin.

— Duchowe odpusty w Roku Życia Konsekrowanego mają umożliwić „odnowę Instytutów zakonnych w duchu zawsze najwyższej wierności charyzmatowi założyciela, a wiernym na całym świecie dać błogosławioną okazję dla umocnienia Wiary, Nadziei i Miłości w jedności z Kościołem Rzymskim” – czytamy w dekrecie Penitencjarii Apostolskiej.

Odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) od pierwszej niedzieli adwentu 2014 r. aż do 2 lutego 2016, w którym Rok Życia Konsekrowanego zostanie uroczyście zamknięty.

Dodatkowo nasz kościół wymieniany jest w „Dekrecie o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego w Roku Życia Konsekrowanego w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej”, jako ten w którym można zyskać odpust w poszczególnych dniach. Więcej informacji znajdziecie w dekrecie»

Uzyskane odpusty można ofiarować za siebie lub, na sposób wstawienniczy za dusze w czyśćcu cierpiące.